اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، طرح مطالعات نوروزی یا اعتکاف علمی ، طرحی است که بر اساس آن آموزش و پروش در ایام تعطیل نوروز با اختصاص مدارس و معلمان تخصصی در شهرستان های مختلف برای دانش آموزان پشت کنکوری این فرصت را ایجاد می کند که در ایام تعطیلات و پر رفت و آمد عید هم بتوانند از فضای آرام مدرسه برای استمرار مطالعه برخوردار شوند.
همچنین در این طرح با دعوت از معلمان تخصصی سعی می شود به دانش آموزان در رفع اشکال نیز کمک شود.
این طرح فقط در استان مازندران اجرا می شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : طرح مطالعات نوروی سال های قبل از هفته اول فروردین آغاز می شد ولی امسال از 29 اسفند ماه آغاز می شد و تا پایان 15 فروردین 98 ادامه دارد.
اسفندیار نظری علت آغاز زودهنگام طرح مطالعات نوروزی را استقبال دانش آموزان در سال های اخیر عنوان کرد و افزود : این طرح در 32 اداره شهرستانی و منطقه ای آموزش و پرورش استان اجرا می شود و در هر شهرستان دستکم 2 مدرسه برای این منظور اختصاص می یابد.
وی با بیان این که در صورت استقبال هیچ محدودیتی برای افزایش تعداد مدارس برای اجرای طرح وجود ندارد ، گفت : دانش آموزان بومی و مسافران می توانند از 7 صبح تا 10 شب و در صورت استقبال به صورت شبانه روزی از فضای مدرسه برای مطالعه استفاده کنند.
معاون آموزش و پرورش مازندران افزود : البته این طرح فقط مختص دانش آموزان پشت کنکوری و متوسطه دوم نیست و دانش آموزان مقاطع دیگر تحصیلی هم در صورت نیاز می توانند از این فضا برای ادامه مطالعه بهره مند شوند.
نظری در باره چگونگی اطلاع رسانی پیرامون این طرح هم توضیح داد : آدرس و شرایط مدارس از طریق کتابچه های راهنمای گردشگری استان مازندران که در چادرهای ستاد اسکان نوروزی در ابتدای همه معابر شهری قرار دارند ، در اختیار مسافران قرار می گیرد .
بر اساس گزارش آموزش و پرورش مازندران ، پارسال بیش از 50 درصد از دانش آموزان پشت کنکوری استان به همراه جمعی از دانش آموزان مسافر در طرح مطالعات نوروزی شرکت کردند.
** پژوهش سراهای مازندران به طرح مطالعات نوروزی می پیوندند
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران همچنین اعلام کرد که امسال برای نخستین بار در استان ، دانش آموزان بومی و مسافران می توانند از پژوهشسراهای استان در ایام نوروز استفاده کنند.
نظری هدف از این طرح را گذران اوقات فراغت دانش آموزان با تحقیقات علمی سرگرم کننده عنوان کرد و گفت : سعی شده در ایام نوروز پژوهشسرا ها برنامه های متنوع و جذابی برای دانش آموزان ارائه دهند.
وی اضافه کرد : برای دانش آموزانی که برنامه مطالعات علمی دارند، تمامی امکانات پژوهشسرا در اختیارشان گذاشته می شود.
مازندران 31 پژوهشسرا دارد که برای اجرای طرح نوروزی از هفته دوم نوروز فعال می شوند.
بر اساس آمار رسمی ، مازندران در سال تحصیلی جاری بیش از 41 هزار دانش پشت کنکوری دارد. جمعیت دانش آموزی این استان 538 هزار نفر است که حدود 130 هزار نفر آنان در پایه متوسطه دوم در حال تحصیل هستند .
7335/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.