حسینعلی ابراهیمی کارنامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آمار یگان حفاظت محیط زیست مازندران در 9 ماهه سال جاری 605 قبضه سلاح دارای پروانه از مجاری قانونی از شکارچیان غیرمجاز در هنگام شکار توقیف شد.
وی اضافه کرد: آمار کشف سلاح دارای مجوز قانونی از شکارچیان غیرمجاز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روند افزایشی داشت به طوری که از 583 به 605 قبضه رسیده است.
ابراهیمی کارنامی تعداد سلاح غیرمجازی که از شکارچیان توقیف شد را حدود 200 قبضه اعلام کرد که نسبت به سال گذشته کشفیات سلاح های فاقد مجوز نیز حدود 20 درصد بیشتر شد
به گفته وی پرونده شکارچیان متخلف به همراه سلاح برای برخورد قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته است.
براساس گزارش رسمی در مازندران برای حدود 100 هزار قبضه سلاح شکاری و غیر شکاری پروانه صادر شده است.
**** دستگیری یک هزار و 400 شکارچی غیرمجاز
مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: درسال جاری یگان حفاظت محیط زیست یک هزار و 400 شکارچی غیرمجاز پرندگان زمستان گذران و گونه های جانوری را در مناطق حفاظت شده دستگیر کردند.
به گفته وی آمار دستگیری شکارچیان غیرمجاز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ( 9 ماهه ) 15 درصد افزایش داشت.
در حالی این شکارچیان از سوی بگان حفاظت محیط زیست مازندران در 9 ماهه سال جاری به دلیل شکار غیرمجاز دستگیر شدند که تا قبل از دی ماه هیچ مجوزی برای شکار پرندگان به دلیل شیوع احتمالی آنفلونزا صادر نشد.
مازندران با داشتن 800 تالاب، آببندان و آبگیر به عنوان زیستگاه اصلی پرندگان و جانوران یکی از 10 استان مهاجر پذیر برای پرندگان زمستان گذر از داخل و خارج کشور است به طوری که طبق آمار سالانه به طور میانگین 800 تا یک میلیون بال پرنده با افزون بر 70 گونه برای زمستان گذرانی به این خطه سفر می کنند.
براساس آمار حدود 30 درصد از این پرندگان در زمستان به دست شکارچیان غیرمجاز شکار می شوند.
6982/1899
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.