اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رضا زینی وند مقدم روز دوشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان درسالن جلسات استانداری افزود: لرستان استانی عشایر نشین است و پراکندگی جمعیت و وسعت این استان نیازمند تلاش و امکانات بیستری برای باسوادی گروه های هدف است.

وی اظهار داشت: هرساله در بخش سواد آموزی برنامه ها و اهدافی برای این حوزه تدوین می شود تا افراد لازم التعلیم تحت پوشش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته مراکزیادگیری برای ریشه کنی بیسوادی در لرستان راه اندازی شده است، اظهار داشت:  در هدف گذاری سال جاری این مراکز در استان به ۳۱ مرکز خواهد رسید و ۶ مرکز به مراکز فعال استان افزوده می شود.

زینی وند اظهار داشت: یکی از اهداف سواد آموزی ، مهارت آموزی است چراکه افراد بازمانده از تحصیل معمولا در مناطق عشایری حضور دارند و مهارت آموزی در کنار باسوادشدن آنها اقدام ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه یکی ازسیاست های نهضت سواد آموزی برون سپاری است، اظهار داشت: در مقایسه با سطح کشور لرستان به اندازه ۲۰ استان کشور نیروی حق التدریس و نهضتی و پیش دبستانی دارد و این موضوع برون سپاری باید با کارشناسی و توجه انجام شود.

زینی وند مقدم تصریح کرد: یکی از اهداف  دستگاه تعلیم و تربیت استان پوشش ۱۰۰ درصدی پیش دبستانی و افراد لازم التعلیم است که از ابتدا بیسوادی مسدود شود که در سال گذشته پوشش پیش دبستاین ۱۲ درصد رشد داشت.

وی بیان کرد: سال گذشته پنج هزار بازمانده از تحصیل و ۱۲۷ کودک کار شناسایی و  جذب شد ودر سال تحصیلی جاری نیز پوشش پیش دبستانی استان ۸۵ درصد پیش دبستانی پیش بینی شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.