رئیس‌کل دادگستری لرستان  گفت: مسئولین اجازه ندهند جوانان مملکت به‌راحتی در منجلاب بیکاری و سردرگمی گرفتار شوند.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر بدری، در نشست شورای اداری زز و ماهرو شهرستان الیگودرز، اظهار کرد: در یک سال گذشته حتی یک پرونده سرقت در این منطقه وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه با وجود این‌که یکی‌ از دلایل عمده خشونت در جامعه مسائل مالی، بیکاری، فقر و گرانی است اما برخورد کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی با مردم نیز در بروز نارضایتی و خشونت عمومی بسیار مهم است، افزود: توجه دقیق به روند خدمت‌رسانی دولت به مردم قطعاً در کاهش نارضایتی مردم مؤثر است و در مسیر خدمت‌رسانی به‌کارگیری جوانان تحصیل کرده و متخصص در دستگاه‌های دولتی در بهبود راندمان سازمان و جلب رضایت عمومی کارگشا خواهد بود.
بدری با اشاره به این‌که مسئولان نباید اجازه دهند جوانان مملکت به‌راحتی در منجلاب بیکاری و سردرگمی گرفتار شوند، بیان کرد: جوانان سرمایه‌های عظیمی هستند که باید چرخه‌های اقتصادی کشور را بچرخانند و هرگاه چنین نکنیم اقتصاد بیمار و نهایتاً تورم و گرانی افسار گسیخته بلای جان کشور و قشرآسیب‌پذیرخواهد شد.
رئیس‌کل دادگستری لرستان در خصوص بخش زز و ماهرو اشاره کرد: در این بخش ضریب امنیت از سطح بالای برخوردار است چنان‌چه در طی یک‌سال گذشته حتی یک پرونده سرقت در این منطقه وجود نداشته است و با وجود وسعت و جمعیت قابل توجه این بخش عظیم تنها ۲۳ پرونده در طی یک‌سال گذشته تشکیل و سریعاً مختومه و به صلح و سازش ختم شده‌ است.
وی با اشاره به این‌که برنامه‌ریزی خوب مسئولین این بخش موجبات صلح و امنیت و پیشرفت را فراهم کرده است، اضافه کرد: به‌طور خاص باید به استان کمتر توسعه یافته لرستان نگاه ویژه داشت و با به‌کارگیری نیروی جوان و جویای کار بستر اشتغال، کارآفرینی و حمایت اقتصادی از جوانان برومند را در دستورکار دولت قرار داد.
رئیس شورای قضایی لرستان با تاکید بر رسانه‌ای شدن افراد خادم به مردم و خائنین به مردم، ادامه داد: اصحاب رسانه در این خصوص مسئول هستند.
بدری در پایان به بحث انتخابات پایان سال اشاره کرد و ادامه داد: کار دستگاه قضایی در بحث انتخابات نظارت بر روند تبلیغات و فراهم کردن فضای مناسب انتخاباتی در راستای انتخابات عدالت‌محور است اما یک مسئول در دستگاه دولتی نباید در روند انتخابات مستقیم و غیرمستقیم دخالت کنند.
وی با تاکید بر پرهیز جدی از طایفه‌گرایی در انتخابات، تصریح کرد: لرستان سال‌های سال است که چوب طایفه‌گرایی ناکارآمد را در بحث انتخاب نمایندگان اصلح خورده است این در حالیست که بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شاخص‌های افراد اصلح بسیار شفاف و گویا است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.