معاون امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش ۲ روزه با حضور میهمانانی از کشورهای روسیه، هند، چین، ایتالیا، ازبکستان و ژاپن برگزار می‌شود.

روح الله بیات افزود: این دانشگاه عضو شبکه دانشگاه‌های جاده ابریشم است و اعضای آن وظایفی را در راستای تقویت روابط فرهنگی و اجتماعی ملل مختلفی که در طول تاریخ با یکدیگر پیوستگی داشته‌اند، دارند.

وی اضافه کرد: روز نخست این همایش به پنل‌های تخصصی با چهار محور فرهنگ، تمدن و تاریخ، روابط بین‌المللی و صلح، زیرساخت‌های اقتصاد، انرژی و راه و ترابری و همچنین قزوین به عنوان یکی از شهرهای مهم مسیر جاده ابریشم در تاریخ و آینده اختصاص خواهد داشت.

بیات ادامه داد: قزوین در طول تاریخ همواره در مسیر ارتباطی کشورهای مهم بوده و قرار گرفتن دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) در آن فرصتی برای دفاع از این خاستگاه و جلب توجه اذهان بین‌المللی به جایگاه این شهر است.

به گفته این مسئول، با برگزاری پنل‌های تخصصی، ۲۵ مقاله دریافت شده در قالب سخنرانی از سوی شرکت کنندگان ارایه خواهد شد.

بیات خاطرنشان کرد: این نخستین سمپوزیوم در خصوص جاده ابریشم بوده و در آن از سفرا و نمایندگان فرهنگی کشورهای مختلف نیز دعوت به عمل آمده است.

معاون امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) با اشاره به عضویت ۸۰ دانشگاه در شبکه دانشگاه‌های جاده ابریشم، افزود: هر کشور پنج سهمیه در این شبکه دارد که از ایران دانشگاه‌های بین‌المللی امام‌خمینی (ره)، علامه طباطبایی، گیلان، اصفهان و شیراز عضو این شبکه هستند.

شبکه دانشگاه‌های جاده ابریشم  (Silk-Road Universities Network-SUN) که مقر آن در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک سئول قرار دارد با هدف توسعه روابط علمی و فرهنگی کشورهای در مسیر جاده ابریشم، تحکیم صلح و دوستی و احیای سنت‌های مشترک ملت‌ها، با حضور بیش از ۸۰ دانشگاه از کشورهای مختلف در مسیر جاده ابریشم تشکیل شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.