حمیدرضا خانپور روز دوشنبه به همراه سیده‌حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از چند واحد عضو خوشه شیرینی سنتی قزوین افزود: در راستای توسعه خوشه‌های صنعتی برای ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار، خوشه شیرینی سنتی و باقلوای قزوین با هدف تولیدات صنعتی جهت تولید در حجم بالا و تشکیل کنسرسیوم فروش و صادرات شیرینی راه اندازی شده است.

وی، افزایش سطح کیفی از طریق آموزش و اخذ استانداردهای ملی و بین‌المللی، نظارت بر بسته‌بندی مناسب، بازاریابی و فروش خوشه شیرینی سنتی و باقلوای قزوین را از دیگر اهداف راه‌اندازی خوشه شیرینی سنتی قزوین دانست.

این مسئول صنعتی با اشاره به مهمترین اقدامات اساسی صورت گرفته پس از راه‌اندازی خوشه شیرینی سنتی، تاکید کرد: برگزاری استارتاپ شیرینی سنتی با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی، همایش ذینفعان خوشه، برگزاری ۲ تور صنعتی، دوره‌های آموزش تخصصی و آغاز پروژه فروش آنلاین شیرینی سنتی از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است.
رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان در ادامه به حضور تعدادی از اعضای خوشه شیرینی سنتی استان با حمایت این شرکت در چهار نمایشگاه داخلی و ۲ نمایشگاه بین‌المللی طی هفت ماه گذشته خبر داد.
خانپور، افزایش سرمایه اجتماعی در بین اعضای خوشه و حساس‌سازی موضوع توسعه خوشه شیرینی سنتی در بین مدیران استان، واگذاری ایجاد شهرک شیرینی قزوین به شرکت شهرک‌های صنعتی، ترغیب اعضا به توسعه کسب و کار و تغییر از سطح تولید کارگاهی به کارخانه تولید و بسته‌بندی شیرینی و توسعه بازار به خارج از محدوده قزوین را از مهمترین تحولات بعد از شکل‌گیری خوشه شیرینی سنتی در سطح استان قزوین اعلام کرد.
استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک صنعتی و ۶ ناحیه صنعتی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.