آیت الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان که در مسجد النبی (ص) شهر قزوین برگزار شد، گفت: امروز جمهوری اسلامی از نظر قدرت سیاسی و امنیتی به قطب منطقه بدل شده است و می تواند امنیت را برای کشورهای دیگر نیز فراهم کند.
 
وی اضافه کرد: کشورهای دنیا فهمیده اند که ایران زمینه ساز امنیت جهانی است و البته ما این نوع برداشت و جریان حاضر را آمادگی جهان اسلام برای ظهور منجی عالم بشریت ارزیابی می‌کنیم.

آیت الله عابدینی به توقیف کشتی‌های انگلیسی پرداخت و اظهار داشت:  توقیف کشتی های متخلف انگلیسی توسط نیروهای سپاه پاسداران به همه دنیا نشان داد که اقتدار ایران خدشه ناپذیر است و نظام و انقلاب در اوج اقتدار ایستاده‌ است.

امام جمعه قزوین همچنین گفت: وقایع اخیر نشان می دهد که آرایش سیاسی جدیدی در منطقه شکل گرفته که به ضرر کشورهای غربی و آمریکایی است و همه را به سمت ایران می‌کشاند.

وی در ادامه سخنان خود به جاری شدن سیلاب در استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: سیلی که اوائل امسال پشت سر گذاشتیم به همدلی میان مردم و دولت منجر شد و وحدت هموطنان سایه خطرات مهیب و بزرک را از سر ایران اسلامی دور کرد.

آیت الله عابدینی سپس به دستاوردهای یکسال اخیر جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار داست: امسال ورزشکاران و نخبگان علمی ایران در عرصه های جهانی موفقیت های بسیاری کسب کردند و نام جمهوری اسلامی را در سراسر جهان طنین انداز کردند که جا دارد از زحمات آنها تشکر کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین سپس به مسئله عید قربان اشاره کرد و توضیح داد: عید قربان یادآور تسلیم شدن پدر و پسری در برابر فرمان خداست که اسماعیل فرزند حضرت ابراهیم (ع) خود را آماده مشیت الهی کرد.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: امروز نماز عید قربان نه فقط یک فریضه دینی بلکه نماد احیای تسلیم در برابر پروردگار متعال است که باید همواره مورد تکریم قرار گیرد.
۹۹۲۵*۳۰۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.