نایب رییس شورای شهر قزوین گفت: قرار نیست هر سال مانند امسال با پرآبی مواجه باشیم و به طور قطع در سال‌های آتی تأمین آب برای این دریاچه‌های قزوین سخت و ابهام برانگیز خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مهدی عبدالرزاقی عصر سه شنبه در نشست علنی شورای شهر قزوین افزود: به خاطر ساخت برج حکم آباد هزاران تن تیر و ورق استفاده شده که هیچکدام برای مجموعه مدیریت با شهری به صرفه نیست.

وی به برج‌های پونک و الهیه نیز اشاره کرد و گفت: مدتی است که هیچ فعالیتی در برج حکم آباد مشاهده نمی‌شود و لازم است که این برج‌ها با این حجم از سازه‌های سنگین هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

عبدالرزاقی در ادامه سخنان خود به طرح هفت دره در پارک فدک اشاره کرد و گفت: از ابتدای مطرح کردن پروژه هفت دره برای من همواره سوال است که آب این دریاچه‌ها چگونه باید تأمین شود.

نایب رئیس شورای شهر قزوین همچنین گفت: هرساله قرار نیست که مانند سال جاری با پرآبی همراه باشیم و به طور قطع در سال‌های آتی تأمین آب برای این دریاچه‌ها سخت و ابهام برانگیز خواهد بود.

عبدالرزاقی یادآور شد: باغستان سنتی ما امروز ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار است و الویت ما باید تأمین آب این باغ‌ها باشد و اگر قرار است سهم آب باران، حق آب و انتقال آب به دریاچه‌هایی هفت دره صورت بگیرد باید به صورت شفاف اعلام شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.