اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسن آصفی روز یکشنبه در نشست کارگروه امداد و نجات و آموزش های همگانی افزود: این کارگروه در زیر مجموعه ستاد خدمات سفر قرار دارد و با توجه به شعار استان مبنی بر قزوین شاداب نزدیک ترین مقصد در طرح های نوروزی تمام تلاش خود را برای هدایت و معرفی گردشگران و مسافران به استان قزوین به کار خواهد بست.
وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن قزوین در مسیر تردد حدود 13 استان کشور، میلیون ها خودرو از مسیر آن عبور می کنند که همین موضوع می تواند ظرفیت قابل توجهی برای جذب مسافران به داخل شهر و بازدید و اقامت در قزوین باشد.
آصفی همچنین از تشکیل کمپین نه به زباله در ایام نوروز خبر داد و گفت: قزوین گرچه از استان های نسبتا پاکیزه در این زمینه است اما می توان با بهره گیری از ظرفیت جوانان و تلاش بیشتر برای حفظ و ارتقای پاکیزگی به ایجاد شهری عاری از زباله و قزوین پاک کمک کرد.
وی همچنین در خصوص دستورالعمل ابلاغی اجرای مدیریت بحران استان های معین، پیشتاز و جانشین در کلان شهر تهران که از سوی سازمان مدیریت بحران کشور ابلاغ شده است، گفت: تهران از نظر جمعیت، مساحت و موقعیت در شرایط خاص و پیچیده ای قرار دارد و هرگونه حادثه در آن از قبیل زلزله می تواند اثرات بسیار ناگوار و جبران ناپذیری را از نظر انسانی، مالی و اقتصادی داشته باشد.
این مسئول با تاکید بر آمادگی کامل برای امدادرسانی در حوادث احتمالی تهران افزود: باید آمادگی کامل در این خصوص با برنامه ریزی درست فراهم شود چون در صورت بروز حادثه دیگر فرصتی برای برنامه ریزی وجود نخواهد داشت.
7388* 6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.