دانشنامه امام خمینی(س) در 10 جلد رحلی دو ستونه، با چینش الفبایی، و با مقدمه ‌ای از حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی توسط انتشارات عروج وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) چاپ و روانه بازار نشر شده است.

دانشنامه امام خمینی(س) در 10 جلد توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) تنظیم شده و حاصل تلاش 260 نفر از عالمان، پژوهشگران، نویسندگان، مدیران و مجریان در بخش‌ های مختلف مدیریت علمی و اجرایی، نگارش، ارزیابی، بازنویسی، بررسی ‌ها و بازبینی‎‌ های فردی و گروهیِ چندباره و ویرایش علمی و فنی و خدمات حروف ‌زنی و تصاویر است.

به گزارش جماران، این دانشنامه بیش از 860 مدخل اصلی، از جمله مدخل گسترده و جامع ویژه امام خمینی(س) و بیش از 500 مدخل ارجاعی دارد؛ افزون بر مجموعه تصاویر پایانی که شامل 264 صفحه برگزیده است و بیش از یک سوم مقاله های آن مصور است و با بیش از سه میلیون و 370 هزار کلمه در 6800 صفحه کوشیده است ابعاد مختلف زندگی شخصی ویژگی های شخصیتی دیدگاه ها و عملکرد امام راحل و مسایل پیرامونی و افراد مرتبط با ایشان را در حوزه مختلف به شکل مستند با تکیه بر منابع فراوان نشان دهد.

امام خمینی(س) افزون بر استعداد و هوش سرشار، محیط خانوادگی و تحصیلی مناسب و قدرت فوق العاده، از ویژگی هایی چون خلوص، صداقت، شجاعت، سعه صدر، قاطعیت، استواری و مردم داری بهره می جست و علاوه بر جایگاه مرجعیت دینی و رهبری انقلاب اسلامی ایران، از شخصیت های علمی جهان اسلام و جامع بسیاری از علوم گوناگون اسلامی به شمار می رفت. ایشان در اکثر علوم دینی چون فقه، اصول، تفسیر، فلسفه و عرفان سرآمد روزگار بود و آثار علمی زیادی در این علوم، از ایشان به یادگار مانده است که بسیاری از آنها در سایه حوادث پرشتاب سیاسی، ناشناخته مانده اند یا بسیار کم مورد توجه قرار گرفته اند؛ چنان که کار سترگ ایشان در احیای فکر دینی و ابعاد گسترده اقدامات و خدمات بی شمار ایشان در ربع قرن مبارزه و اداره حکومت، حوادث و اتفاقات حیرت آور و کید دشمنان قدرتمند و مانع تراشی جریان تحجر و کج فهم دینی، همچنان ناشناخته مانده است. برای شناخت و معرفی شخصیتی مانند امام خمینی(س) با آن همه برکات وجودی نیز، راهی جز مطالعه دقیق و موشکافانه از میراث به جامانده از ایشان در حوزه های مختلف نیست.

آشنایی با منظومه فکری امام خمینی(س) و درک درست چرایی بسیاری از رویدادها که گاه با حجاب معاصرت یا پرده پوشی های زمان، به ویژه برای نسل جوان، در هاله ای از ابهام قرار می گیرد، نیازمند آن است که افزون بر داشته ها و آثار نظری و علمی، سیره اخلاقی و علمی ایشان، هم در ساحت فردی، هم در حوزه کنش های اجتماعی و سیاسی، همچنین فضا و زمینه این رفتارها، به درستی بیان شود. دانشنامه امام خمینی(س) با هدف پاسخگویی به این نیاز است و با توجه به ضرورت وجود مرجعی جامع که دربردارنده زوایا و ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(س) در حوزه نظر و عمل باشد.

این مجموعه برای آنکه تصویر درست تر و کامل تری از زندگی، زمانه و کارنامه امام خمینی(س) ترسیم کند، در کنار محورهای مختلف اندیشه، زندگی و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان، و نیز علاوه بر معرفی برنامه ها و آثاری که تاکنون برای شناخت امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی تولید شده است، روایت رویدادهای مربوط به نهضت اسلامی ایران، تأسیس نظام جمهوری اسلامی و حوادث پس از آن، همچینین معرفی نهادها و گروه های سیاسی و شخصیت های علمی، سیاسی و مبارز را نیز از نظر دور نداشته است.

مجموعه ده جلدی دانشنامه امام خمینی(س) با 20 درصد تخفیف در فروشگاه های مؤسسه چاپ و نشر عروج عرضه می شود.

دانشنامه امام خمینی

آدرس فروشگاه های انتشارات عروج جهت خرید حضوری

مرکزی: خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران بین 12 فروردین و فخر رازی، پاساژ ظروفچی پلاک  1296

تلفن: 66493081

شماره 1: خیابان انقلاب، زیر پل حافظ، جنب فروشگاه برک

تلفن: 66706833

همچنین آثار چاپ شده حضرت امام خمینی(س) را می توانید [ اینجا  ] ببینید.

برای خرید الکترونیکی آثار حضرت امام و منشورات مؤسسه چاپ و نشر عروج نیز می توانید به [ اینجا ] مراجعه کنید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.