براساس اعلام آمار جدید، تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان فارس بعد از مدت‌ها به کمتر از هزار نفر کاهش یافته است؛ هرچند کارشناسان صاحبنظر، اعتقاد دارند که روند شیوع این بیماری، نموداری سینوسی دارد و به همین دلیل تعداد مبتلایان، بیماران بستری و فوتی‌ها، با افزایش و کاهش طی روزهای مختلف مواجه است.

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز، یکشنبه ۳۰ خرداد در اعلام آخرین آمارها در خصوص وضعیت شیوع کروناویروس در فارس، گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های فارس بستری هستند، به ۹۸۳ نفر کاهش یافته و از این بین ۱۲۱ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول همتی با یادآوری اینکه شمار افراد بستری در بخش‌های مراقبت ویژه، همچنان بالا است، گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار مبتلا به کرونا در فارس فوت کردند و آمار کل فوت شدگان این استان به ۴۷۴۵ نفر افزایش یافته است.

همتی از افزایش تعداد آزمایش‌های تشخیصی مولکولی در فارس به ۹۴۷ هزار و ۴۷ فقره خبر داد و اعلام کرد که با انجام این تعداد آزمایش، ۲۷۰ هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او گفت: از ابتدای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون در فارس ۱۰۹ هزار و ۹۶۱ مورد تست سریع انجام و با این روش ۱۷ هزار و ۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

همتی مجموع بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونا در فارس را از ابتدا تاکنون ۲۸۷ هزار و ۸۹۳ نفر اعلام و خاطرنشان کرد که خوشبختانه ۲۶۲ هزار و ۶۷۳ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.