مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این همه گیری تاکنون در فارس ۴۴۰۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ابراز تاسف از مرگ ۲۷ نفر از مبتلایان به بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این همه گیری تاکنون در فارس ۴۴۰۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دکتر سید روح‌الله حسینی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع همه‌گیری کووید-۱۹ در فارس تاکنون، ۸۷۷ هزار و ۴۳۷ تست تشخیصی مولکولی و بالغ بر ۱۰۰ هزار و ۳۲۶ مورد تست سریع، در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، از افراد مشکوک در فارس تهیه و آزمایش شده است.

حسینی اضافه کرد: با انجام تست‌های تشخیصی مولکولی، ۲۵۴ هزار و ۹۰۰ مورد مثبت قطعی و با انجام تست‌های سریع در طرح شهید سلیمانی ۱۴ هزار و ۶۶۳ مورد مثبت و در مجموع ۲۶۹ هزار و ۵۶۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس تا امروز شناسایی شده است.

او با بیان اینکه از تعداد کل بیماران شناسایی شده، خوشبختانه ۲۴۵ هزار و ۳۹۰ نفر در فارس بهبود یافته‌اند، گفت: هم اکنون ۱۶۶۹ بیمار مبتلا به کرونا یا دارای علائم این بیماری در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند و از این بین ۲۷۱ نفر به دلیل شرایط وخیم جسمی تحت مراقبت‌های ویژه بیمارستانی قرار دارند.

حسینی با تاکید براینکه همه گیری بیماری کرونا به پایان نرسیده و خطر ابتلا همچنان برای همه افراد جامعه وجود دارد، گفت: متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد افزایش تردد افراد خصوصا نوجوانان و جوانان بدون رعایت توصیه‌های بهداشتی در شیراز، هستیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر لزوم رعایت اصول سه‌گانه بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کووید۱۹، گفت: استفاده صحیح از ماسک خصوصا در معابر و اماکن و وسایل نقلیه عمومی، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مرتب دست‌ها، همچنان ضروریست.

حسینی با یادآوری اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به منزله توجه به مسئولیت اجتماعی است، گفت: مهمترین مسئولیت اجتماعی همه شهروندان آنست که سلامت خود و سایرین را با مخاطره مواجه نکنیم و تنها راه انجام این وظیفه مهم، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.