امضای این تفاهم‌نامه با انگیزه توسعه زیرساخت فرهنگی و هنری کلانشهر شیراز در دستور کار صحن علنی شورای شهر شیراز در روز چهارشنبه قرار داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس که یک سوی امضاء این تفاهم نامه بود راس ساعت ۱۴ امروز و پیش از حضور اکثریت اعضاء شورای شهر شیراز در صحن علنی شورای این شهر حاضر شد.

حوالی ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه و با آمدن اکثریت اعضای این نهاد، جلسه به صورت علنی آغاز شد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در ابتدای این نشست سخنانی در راستای ارزش گذاری بر امضای این تفاهم‌نامه بیان کرد.

صابر سهرابی در ابتدای جلسه یکصدو دوازدهم شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از پیش مقرر شده که امروز تفاهم نامه ای بین شهرداری شیراز و اداره فرهنگ و ارشاد استان فارس منعقد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وقتی که دستگاه های مختلف و قدرتهایی در کنار هم حضور پیدا و با همکاری هم اتفاقی را رقم می زنند در تاریخ ماندگار خواهد شد.

وی ادامه داد: قطعا تفاهم نامه ای که امروز منعقد خواهد شد برای کلانشهر شیراز اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

سهرابی عنوان کرد: این تفاهم نامه در حوزه فرهنگی ،هنری و توسعه زیر ساختهای فرهنگی کلانشهر شیراز رقم خواهد خورد.

رئیس شورای شهر شیراز نیز درباره این تفاهم نامه گفت: یکی از سیاست‌ها و برنامه های شورای شهر شیراز انعقاد تفاهم نامه با سایر سازمان ها و دستگاه های استانی و شهری است تا از همه طرفیت های شهر برای خدمات رسانی به مردم شیراز استفاده شود.

عبدالرزاق موسوی افزود: این تفاهم ها فضایی ایجاد می کند که با همکاری همه دستگاه ها از حداکثر ظرفیت های سازمانی برای بهبود کیفیت خدمات استفاه شود.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه ای که امروز قرار است بین شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منعقد شود در حوزه توسعه زیرساخت فرهنگی و هنر شیراز است.

بعد از سخنان رییس شورای شهر شیراز نوبت به امضاء تفاهم نامه مذکور رسید اما یک طرف امضاء این تفاهم نامه که شهردار شیراز بود غایب اصلی این جلسه بود و حتی جانشین وی نیز در این نشست حاضر نبود.

رئیس شورای شهر شیراز در غیاب مدیریت ارشد شهرداری شیراز از معاون خدمات شهری این نهاد که در صحن علنی شورا حضور داشت برای امضای این تفاهم نامه دعوت کرد که محمدرضا محمد حسن پور که گویا راغب به این کار نبود، پس از سه بار درخواست رییس شورا، به امضای این تفاهم‌نامه اقدام کرد. 

عدم رغبت مدیران شهری برای امضای این تفاهم‌نامه فرهنگی و هنری و برای توسعه زیرساخت های مورد نیاز این حوزه در حالی است که موضوع فرهنگ و رویکرد انسان محور از اولویت‌های شهرداری و شورای شهر شیراز در دوره کنونی اعلام شده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.