هماهنگ کننده امور پژوهش و فناوری استان فارس، چهارشنبه با بیان این مطلب در گفت‌ و گو با ایرنا، اظهار داشت: آیین معرفی و تقدیر از این پژوهشگران، نوزدهم آذرماه 98 و در چهارمین روز از هفته پژوهش و فناوری با حضور استاندار فارس برگزار خواهد شد.   

سید آیت الله رزمجو افزود: معرفی برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری و تجلیل از آنها باعث ارتقای شان و جایگاه پژوهش و فناوری می‌شود و همچنین این اقدام زمینه‌ای مناسب برای ادامه راه تقویت و توسعه پژوهش و فناوری خواهد بود که ضامن پیشرفت کشور و ایجاد ثروت، رفاه و امنیت برای مردم است.

وی، با اشاره به اینکه، هفته پژوهش و فناوری امسال با شعار "پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" از شانزدهم تا بیست و دوم آذرماه 98 برگزار می شود، گفت: این هفته فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز بر ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در کشور است.

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز ادامه داد: در هفته پژوهش و فناوری، همه فعالان عرصه تحقیق با آگاهی از روند و وضعیت موجود در کشور، برای آینده برنامه‌ریزی و اقدامات بهتر و مهم‌تری را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

رزمجو اضافه کرد: نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش فارس نیز از شانزدهم آذرماه جاری با برپایی بیش از ۶۰ غرفه از دستاوردهای دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقات، دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در شیراز گشایش می‌یابد و تا بیستم آذرماه برای بازدید عموم دایر است.

او همچنین بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد از دیگر برنامه‌هایی است که در طول هفته پژوهش و فناوری در شیراز برگزار می‌شود.

به گفته رزمجو، این کارگاه‌ها توسط نهادهای پژوهشی مختلفی از جمله، پارک علم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز دستگاه‌های اجرایی همچون اداره استاندارد و دیگر دست‌اندرکاران عرصه پژوهش و فناوری در حوزه‌های مختلف برپا خواهد شد.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.