فرهاد دژپسند در سفر یک روزه به شیراز در نشستی با استادان دانشگاه شیراز و صاحبنظران اقتصادی دانشگاهی حضور می یابد ، این نشست با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل دانشگاه شیراز ترتیب مییابد.

همچنین در سفر وزیر اقتصاد و هیات همراه به استان فارس نشست ستاد تجهیز درآمد استان فارس با حضور امید علی  پارسا معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تشکیل می شود  ، برگزاری کمیسیون هماهنگی امور بانکها با حضور معمار نژاد معاون امور بانکی وزارت اقتصاد و دارایی هم در برنامه سفر ویزر اقتصاد گنجانده شده است.

مهدی میراشرفی معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی هم در این سفر از گمرک ویژه منطقه اقتصادی شیراز دیدن خواهد کرد ، دیدار با آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز از جمله برنامه‌های فرهاد دژپسند در این سفر یک روزه است .

وزیر اقتصاد درادامه این سفر از منطقه ویژه اقتصادی شیراز دیدن خواهد کرد و به کارخانه های تولید کننده ورق های آلومینیومی و کامپوزیت و کارخانه تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی با سرمایه گذاری خارجی سرکشی خواهد کرد.

نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی نیز با حضور فرهاد دژپسند دراستانداری فارس تشکیل خواهد شد ، در پایان برنامه سفر ویزر اقتصاد ، دژپسند به زیارت آستان حضور شاهچراغ (ع) خواهد رفت.

سفر یک روزه وزیر اقتصاد به استان فارس در تصمیم گیری برای اجرای برنامه های کلان توسعه این استان حائز اهمیت است ، فارس استانی با بیشترین تعداد شهرستان ها در کشور افزایش چهار برابری سرمایه گذاری خارجی  در نیمه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

تصویب شش طرح سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری ۱۰۸ میلیون دلار طی شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ در استان فارس بیانگر آن است که  این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که رقمی در حدود ۲۶ میلیون دلار بوده، افزایش چهار برابری را نشان می دهد.

علی رغم تحریم های همه جانبه بین المللی که مبادلات بانکی و نقل و انتقالات سرمایه نقدی و غیرنقدی را با محدودیت های بسیار روبرو می سازد، شش طرح سرمایه‌گذاری خارجی دیگر نیز به ارزش بالغ بر ۷۰ میلیون دلار در دستور کار مرکز خدمات سرمایه گذاری فارس قرار دارد و امید است با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت‌های قابل توجه استان، میزان سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری کماکان افزایش یافته و استان   فارس در جایگاه شایسته خود از لحاظ رشد وتوسعه اقتصادی قرار گیرد.

طرح های سرمایه گذاری خارجی استان فارس از ابتدای سال جاری در بخش های صنعت، انرژی های نو و ساختمان اجرایی خواهد شد و کشورهای ایتالیا، آلمان، هلند، چین و افغانستان به ایران سرمایه خارجی خواهند فرستاد.  محل اجرای پروژه ها  شهرستانهای شیراز، آباده و مهر اعلام  و اشتغالزایی این پروژه ها بالغ بر ۲۰۰ نفر پیش بینی شده است.

همچنین در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، میزان جلب سرمایه گذاری خارجی استان فارس معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار بوده است که مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون دلار آن مربوط به عملکرد سه سال اخیر می باشد.

وزیر اقتصاد و معاونان این وزارتخانه شامگاه سه شنبه شیراز را ترک خواهند کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.