آیین همراهی و بدرقه حسن رضایی بسیجی موتورسوار مرودشتی با حضور عبدالحسن محمودی مدیر امور آب و فاضلاب شهری مرودشت و جمعی از کارکنان امور آبفا شهرستان مرودشت، دراین شهرستان  برگزار شد.
 محمودی در حاشیه مشایعت این موتور سوار مرودشتی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر در کشور و استان فارس، تنها راه برون‌رفت از بحران کم آبی را فرهنگ‌سازی و تغییر الگوی مصرف آب عنوان کرد و بیان داشت: ‎ برنامه‌ریزی و مدیریت جامع و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و زیست‌محیطی می‌تواند به کاهش اثرات بحران کم‌آبی کمک کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری ضمن تشکر از این ورزشکار موتور سوار به‌ خاطر این اقدام فرهنگی گفت: حرکت داوطلبانه و خودجوش این بسیجی می‌تواند زبان گویایی برای معرفی شهرستان مرودشت به سایر هموطنان و بیان شاخصه‌های عملی الگوی مصرف آب باشد.
 حسن رضایی موتور ‌سوار بسیجی در نظر دارد مسیر یک‌ هزار و ۳۰۰ کیلومتری مرودشت به مشهد مقدس را طی کند و ضمن معرفی ظرفیت‌های شهرستان مرودشت تابلوهای مصرف بهینه آب را در مناطق و مراکز مختلف مسیر پیش‌بینی‌شده به تصویر بکشد.

او  در سال‌های گذشته این مسیر را با دوچرخه طی کرده است.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز از جمله مناطق آسیب‌پذیر در خشکسالی است که در سال‌های گذشته افت سفره‌های آب زیر زمینی در این منطقه منجر به فرونشست‌های متعدد شده است .

۶۱۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.