استاندار فارس با اشاره به واحدهای تولیدی تعطیل یا تملک شده از سوی بانک‌ها، از تلاش برای قرارگیری مجدد این واحدها در اختیار سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی یکشنبه 23 تیر در جریان افتتاح کارخانه گل پونه در شهرک صنعتی شیراز عنوان کرد: با توجه اینکه سال 98 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده، مدیریت ارشد استان توجه به مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و تشویق به ادامه فعالیت آنها را با جدیت در دستور کار قرار داده است .

وی با بیان اینکه کارخانه گل پونه فعالیت خوبی را آغاز کرده است، افزود: امروز به مجموعه‌ای سر زدیم که فعالیت آن تکمیل کننده زنجیره تولید محصولات کشاورزی به ویژه سبزیجات است که با سرمایه گذاری حدود 9 میلیارد تومان راه‌اندازی شده است .

استاندار فارس با اشاره به اینکه نیمی از سرمایه مذکور با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه تامین شده است، به اشتغال 130 نفر در این کارخانه اشاره و تاکید کرد: بی تردید چنین واحدهایی که تولید را به سمت بهینه شدن پیش برده و سود آوری و بازار فروش داخلی و خارجی دارند باید مورد حکایت قرار گیرند .

رحیمی با تاکید بر اهمیت بازدید از واحدهای تولید و بررسی مشکلات و مسائل آنها، اظهار کرد: شنیدن مسائل و مشکلات صنعتگران سبب خواهد شد در کارگروه‌های رفع موانع تولید و جذب سرمایه گذاری به رفع این مشکلات پرداخته و شاهد حرکت مثبت استان در راستای رونق تولید باشیم .

وی عنوان کرد: سیاست کلی مدیریت ارشد استان فارس بر این است که کارخانه‌ها و واحدهای تولید فعال به ظرفیت اسمی خود رسیده و واحدهای نیمه تعطیل نیز به چرخه تولید بازگردند .

استاندار فارس یادآور شد: توجه به تشویق سرمایه گذاران و ایجاد تسهیلات در راستای ایجاد واحدهای تولیدی جدید نیز در دستور کار قرار دارد .

رحیمی با اشاره به  کاهش نرخ بیکاری استان در بهار 98 و 97  از 8.9 به حدود 7  و رتبه دوم استان در این زمینه عنوان کرد: به نظر می‌رسد فعالیت‌های مثبتی تاکنون انجام شده است .

وی همچنین ابراز امیدواری کرد با تلاش بخش خصوصی و همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد رونق هر چه بیشتر تولید در استان فارس باشیم .


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.