اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رهام پیکری شنبه در نشست فرمانداران استان با استاندار فارس افزود: این کارخانه در سال آینده با اشتغالزایی برای 2 هزار نفر فعال خواهد شد.
فرماندار شهرستان مرودشت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این شهرستان مشکل توزیع حامل های انرژی وجود دارد که امید است این مشکل نیز با تدبیر استادار فارس برطرف شود.
شرکت کارخانه های صنعتی آزمایش (سهامی عام) در 16 اسفند سال 1337 خورشیدی در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران با هدف تولید لوازم خانگی تاسیس شد و از ابتدای سال 1338 فعالیت خود را به صورت رسمی در دو واحد تهران و مرودشت آغاز کرد.
تولیدات این شرکت بر اساس پروانه های بهره برداری، انواع کولر آبی، بخاری گازی، آبگرمکن گازی، هواساز و هوا کش های صنعتی در واحد تهران و انواع یخچال، فریزر، یخچال فریزر، لباسشویی در واحد مرودشت است.
کارخانه آزمایش مرودشت پس از واگذاری به بخش خصوصی از سال 1388 و به دلیل این که تولیدات آن مطابق نیازهای مصرف کننده ساخته نمی شد در بازار مصرف دچار بحران شد.
اوج نابسامانی این کارخانه از اوایل سال 1391 به دلیل ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران نمود یافت و کارگران این واحد تولیدی ظرف این مدت اعتراض خود را به صورت تجمع و مکاتبه با مسوولان ذی ربط بیان کردند.
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس خردادماه 1395 با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده در استان گفت: به عنوان نمونه، کارخانه آزمایش مرودشت که روزگاری با یک هزار و 500 نفر کارگر فعالیت می کرد، در شرایطی که تعطیل بود به دولت یازدهم به ارث رسید و برای گره گشایی از مشکلات این کارخانه، چند بار وزیر صنعت، معدن و تجارت به شکل حضور در کارخانه و یا جلسه های مختلف وارد عمل شد.
علی همتی در آن مقطع زمانی گفت: این واحد تولیدی در نتیجه این تلاش ها با افزون بر 70 کارگر در حال فعالیت است؛ البته ما از این شیوه ادامه حیات این کارخانه رضایت نداریم.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
ع پ / 2027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.