اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا ابراهیمی، دوشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: اجرای این طرح که با مجوز ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور انجام می شود تا پایان اردیبهشت 98 ادامه خواهد داشت.
وی هدف از اجرای این طرح را ساماندهی معتادان متجاهر و رفاه حال شهروندان و میهمانان نوروزی دانست و ادامه داد: بر این اساس، معتادان جمع آوری شده به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 و مراکز اقامتی درمان در قالب تبصره 2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر اعزام و تمام اقدامات درمانی، آموزشی، بهداشتی و تربیتی برای آنها اجرا خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: البته ساماندهی این افراد تنها به ایام نوروز محدود نمی شود و در طول سال نیز این کار انجام می شود.
ابراهیمی اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس بر اساس دستور ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور پس از ایجاد هماهنگی های درون استانی بین دستگاه های ذی ربط از جمله دستگاه قضایی، بهزیستی، نیروی انتظامی، فرمانداری و سازمان های مردم نهاد، اقدام به ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن خواب خواهد کرد.
وی بیان کرد: با توجه به جایگاه شهر شیراز و ظرفیت های این کلانشهر در زمینه گردشگری، ضرورت دارد که تمام دستگاه های متولی در زمینه حل ریشه ای مشکلاتی از این دست همکاری کنند و اعتبار در نظر بگیرند.
معتادان متجاهر به افرادی گفته می شود که جسورانه و بدون توجه به عواقب کار، به صورت علنی اقدام به مصرف مواد مخدر در اماکن عمومی می کنند و اغلب مکان سکونت مشخصی ندارند.
مرکز ماده 16 با هدف جمع آوری، ساماندهی و درمان معتادان متجاهر راه اندازی شده و در این مرکز معتادان متجاهر و بدون مکان که با حضور در شهر، چهره نازیبایی به شهر می دهند، نگهداری می شوند.
6122 /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.