مکان: پروان، افغانستان/ منبع: العربیه

 

به گزارش جماران، تصویر پدری که سر قبر پسرش خوابیده، خشم مردم افغانستان را برانگیخته است.

در روزهای گذشته تصویری از پدر یکی از قربانیان انفجار ایالت «پروان» در شبکه‌ های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌ های گسترده‌ ای به همراه داشت. بسیاری از کاربران افغان ضمن ابراز همدردی با این پدر، بر ضرورت متوقف شدن روند انفجار و کشتار در این کشور تاکید کردند.

 

3fab6c46-da20-4e74-9bf4-9c41fa639ee0

 

گفته می‌ شود این تصویر که به شکل گسترده‌ ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، مربوط به «فاروق نجرابی» پدر «میوند نجرابی» استاد دانشگاه «البیرونی» است که در انفجار دو روز پیش در پروان جان باخت.

یکی از کاربران با نشر این تصویر نوشته است: «فاروق نجرابی، پدر میوند نجرابی، شب را در کنار قبر پسر خود گذرانده است».

«ناهید فرید» عضو مجلس نمایندگان افغانستان در این باره نوشت: «صبح وقتی از خواب بیدار شدم، با این تصویر در شبکه‌ های اجتماعی روبرو شدم تختخوابی که کنار قبر است، مال فاروق نجرابی، پدر شهید میوند فاروق نجرابی، استاد دانشگاه البیرونی است که روز گذشته در حمله پروان شهید شده است.»

افغانستان در روز شنبه شاهد یک حمله انفجاری به خودروی حامل استادان دانشگاه «البیرونی» در ولایت پروان این کشور بود.

«طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان در آن روز اعلام کرد، یک بمب در یک دستگاه مینی بوس حامل استادان دانشگاه «البیرونی» در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان منفجر شد و بر اثر آن، چهار تن جان باختند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت، در این رویداد چهار تن کشته شده و 13 تن دیگر زخمی شدند. به گفته او، کشته‌ شدگان و زخمی های رویداد دانشجویان و استادان دانشگاه «البیرونی» هستند.

اگرچه هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را هم بر عهده نگرفت، اما اخیرا دولت افغانستان طالبان را مسئول اکثر حمله‌‌ ها در این کشور عنوان می‌ کند.

 

مکان: پروان، افغانستان

منبع: العربیه

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.