مکان: آمریکا/ منبع: خبرگزاری آلمان

 

به گزارش جماران، بنابر گزارش رسانه‌ های آمریکا دست کم 26 نفر در آتش‌سوزی ویرانگر جنگل ‌های سواحل غربی امریکا کشته شده ‌اند. شبکه تلویزیونی سی ان ان و یو اس ای تودس از مرگ 20 نفر در کالیفرنیا، 5 تن در اورگان و 1 مورد در واشنگتن خبر داده ‌اند. رسانه‌ های دیگر مانند ان بی سی 29 کشته گزارش کرده‌ اند.

دیوارهای عظیم آتش

ده‌ ها نفر مفقود شد‌ه ‌اند و مقامات محلی نگران افزایش تلفات انسانی هستند. بسیاری از شهرهای ایالت‌ های کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن هنوز هم با دیوارهای عظیم آتش از جهان خارج جدا شده ‌اند. ده‌ ها هزار نفر مجبور به ترک خانه ‌های خود شده‌ اند. به صدها هزار نفر آموزش داده می‌ شود تا خود را برای تخلیه منطقه آماده کنند.

6 مورد از آتش ‌سوزی ‌های فعلی از مجموع 20 منطقه که دچار حریق هستند، از بزرگترین آتش ‌سوزی ‌های تاریخ کالیفرنیا از زمان شروع ثبت سوابق این حوادث از سال 1930 بدین سو به شمار می‌ روند.

 

امید به سرد شدن هوا

بیش از 20 هزار آتش‌ نشان در منطقه مستقر شده‌ اند. بیش از 200 سرباز نیز در نبرد با یکی از مناطق دچار حریق در کالیفرنیا به یاری آنها آمده‌ اند. امید می‌ رود با نزدیک شدن یک جبهه هوای کمی سردتر و کاهش دما وضع کمی تحت کنترل درآید.

مرکز شهرهای «پورتلند و اورگان» را دودی غلیظ گرفته است. یک زن 37 ساله گفته است: «مثل اینکه صد سیگار دود کرده ‌ام. تاکنون شاهد چنین چیزی نبوده ‌ام.» تنها ظرف 24 ساعت گذشته در اورگان چهار نفر دیگر جان خود را از دست داده ‌اند. «اندرو فلپس» مسئول حفاظت در برابر فجایع طبیعی گفته است که بر اساس اطلاعاتی که پیرامون سازه‌ های تخریب شده دریافت کرده، اورگان باید خود را برای تلفات گسترده‌ تری آماده کند.

تلاش برای برای یافتن بقایای اجساد قربانیان

اهالی شهر «استاکادا» از ترس غارت خانه‌ های خود با اسلحه در خیابان ‌ها گشت می ‌زنند. خیابان ‌ها را خاکستر پوشانده و به دلیل دود غلیظ و خشکی که در هوا معلق است، بسیاری در خانه‌ ها پناه گرفته ‌اند. کلانتر منطقه‌ ای کالیفرنیا گفته است که در شهرهای «بوت، هونی و کوری هونیا» از ماموران پلیس برای جستجوی بقایای قربانیان کمک گرفته می ‌شود.

در حال حاضر دمای مناطقی که باید جستجو شوند بسیار بالاست. از ابتدای هفته تاکنون 10 کشته در بوت کشف شده است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه میلیون و 200 هزار هکتار جنگل در کالیفرنیا سوخته که یک رکورد است و فصل آتش ‌سوزی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به انکار پیامدهای تغییرات اقلیمی مشهور است، بارها سعی کرده تا مقامات محلی را به سوء مدیریت متهم کند.

آتش‌ سوزی در مراتع و جنگل ‌های آمریکا در سال ‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. به گفته کارشناسان، گرم شدن کره زمین یکی از دلایل اصلی آن است.

«جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفته است که نشانه‌ های مهلکی از این دست غیرقابل کتمان هستند. او تغییرات آب و هوایی را «یک تهدید قریب ‌الوقوع و هستی ‌بر‌انداز» دانسته و گفته است، ترامپ می ‌تواند «برای انکار این واقعیت تلاش کند، اما واقعیت‌ ها غیر قابل انکارند.»

 

مکان: آمریکا

منبع: خبرگزاری آلمان

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.