مکان: پاکستان/ منبع: گاردین

 

به گزارش جماران، فیلی که در شرایطی وحشتناک در باغ وحشی در پاکستان زندگی می‌ کند، سرانجام بختی برای زندگی بهتر خواهد داشت. این خبر را یک گروه رفاه حیوانات که ترتیب انتقال فیل را داده است، اعلام کرد.

کاوان که از سوی مدافعان حقوق حیوانات «تنهاترین فیل دنیا» لقب گرفته است، بیش از 30 سال در باغ وحش بدنام «مرغزار» در پاکستان زندگی کرده بود، تا چهار سال پیش که توجه کنشگران را جلب کرد و فشار برای تغییر شرایط زندگی او آغاز شد.

 

8cb7b5ba-4101-40aa-9d02-abce9fa70870

 

«مارتین باوئر» سخنگوی کارزار رفاه حیوانات موسوم به «جانواران چهارپنجه»، گفت که کاوان سرانجام مجوز پزشکی برای سفر را به دست آورده است و به احتمال زیاد به منطقه حفاظت شده ‌ای در کامبوج منتقل خواهد شد که در کنار همنوعان خود و در شرایط بهتری خواهد بود.

 

kaavanAFP-31599228856-1

 

به گفته باوئر، کارشناسان حیات وحش این سازمان به دعوت مسئولان محلی، کاوان را مورد معاینه کامل پزشکی قرار دادند و معلوم شد که دچار سوء‌تغذیه است.

دکتر «امیر خلیل، دامپزشک عضو این سازمان گفت: «به دلیل سوء‌تغذیه و نبود تحرک جسمی، کاوان نشانه‌ های روشنی از اضافه وزن دارد. ناخن‌ هایش هم ترک خورده و تغییر شکل داده، که می‌ تواند به دلیل نامناسب بودن کف و ساختمان زیستگاه اش باشد.»

در ماه می امسال، دیوان عالی پاکستان به دلیل شرایط تکان‌ دهنده زندگی حیوانات که گفته می ‌شود به دلیل بی‌ توجهی مسئولان پدید آمده است، حکم به تعطیلی باغ وحش مرغزار داد.

هیئت مدیریت حیات وحش اسلام ‌آباد از سازمان جانوران چهارپنجه دعوت کرد تا حیوانات باقی مانده در باغ وحش، از جمله یک جفت خرس رقصنده را به مکان امنی منتقل کند.

 

12636286-3x2-xlarge

 

باوئر در بیانیه ‌ای گفت: «متاسفانه در اواخر ماه ژوئیه دو شیر در هنگام تلاش برای انتقال از باغ وحش مردند، زیرا نگهبان ‌هایشان برای این که وادارشان کنند داخل صندوق ‌های حمل شوند، در زیستگاه آنها آتش روشن کردند.»‌

پیش از حکم تعطیلی، باغ وحش مرغزار به دلیل بدرفتاری با حیوانات مورد انتقاد زیادی بود. در سال ‌های اخیر گزارش شده است که بیش از 500 جانور گم شده‌ اند، و از سال 2016 به بعد هم بیش از 20 جانور در باغ وحش مرده‌ اند.

کارزار جابه‌جایی کاوان چهار سال پیش شروع شد و چهره ‌های معروفی از آن حمایت کردند.

کاوان در سال 1985 به عنوان هدیه ‌ای از سریلانکا به پاکستان، وارد باغ وحش شد. او همیشه تنها نبود و سال ‌های زیادی را در زیستگاهی کوچک همراه زوج ماده ‌اش «ساهلی» می ‌گذراند. ساهلی در سال 2012 مرد.

در معاینه پزشکی معلوم شد که کاوان علاوه بر آسیب‌ های جسمی ناشی از شرایط نامطلوب و انزوا در باغ وحش مرغزار، دچار اختلالات رفتاری هم هست.

 

مکان: پاکستان

منبع: گاردین

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.