مکان: آلمان/ منبع: دیلی میل

 

به گزارش جماران، خودکشی ناموفق یک زن 27 ساله پس از کشتن 5 فرزندش، افکار عمومی را تکان داده است. جزئیات امر روشن نیست زیرا عامل فاجعه در بیمارستان بستری است و تنها بازمانده خانواده، پسری 11 ساله است که هنگام ارتکاب قتل در مدرسه بود.

«زولینگن» شهری در ایالت شمال ‌غربی «نوردراین ‌وستفالن» آلمان، سوگوار 5 کودک 1 تا 8 ساله است که خفه شده و به قتل رسیده ‌اند. تنها مظنون ماجرا، مادر 27 ساله‌ خانواده است که به تنهایی بچه ‌ها را بزرگ می ‌کرد و از آخرین همسرش یک سال قبل جدا شده بود.

دیشب گروه کثیری از مردم با افروختن شمع در سکوت، یاد کودکان قربانی را گرامی داشتند. برخی در شبکه ‌های اجتماعی پیشنهاد گشایش حسابی برای تامین هزینه دفن بچه ‌ها را داده ‌اند.

جزئیات این فاجعه هنوز روشن نیست و از بین 6 فرزند، تنها یک پسر 11 ساله زنده مانده که هم اینک نزد مادربزرگش در «مونشن گلادباخ» به سر می ‌برد. اعلام شده که این پسربچه و مادربزرگش تحت رسیدگی و مراقبت ‌های خاص روحی قرار دارند و باید به آنها زمان داد تا از شوک واقعه بیرون بیایند.

آنچه روشن است این که مادر 27 ساله فرزندان یک تا هشت ساله‌ اش را پس از بیهوش کردن آنها، خفه کرده است. تنها فرزند بازمانده، در ساعت وقوع جنایت، مدرسه بوده و به همین دلیل جان سالم به در برده است. عامل جنایت بعد از ارتکاب قتل، خودش را در «دوسلدورف» زیر قطار انداخت اما با وجود جراحات سنگین، زنده ماند.

دادستانی حکم جلب او را صادر کرده اما این زن هنوز در وضعیتی نیست که بتواند بازجویی پس دهد. 

اداره جوانان منطقه که به خوبی با شرایط این خانواده آشنا بوده، در اطلاعیه‌ ای گفته است: «این خانواده حمایت ‌های لازم را از این اداره دریافت می‌ کرد و حتی پیشنهاد کمک ‌های اضافی را داده بود.» در این اطلاعیه آمده که در هیچ برهه ‌ای، موردی از ناهنجاری یا خطرات احتمالی برای کودکان مشاهده و حس نشده بود.

این مادر 27 ساله، پس از جدایی از همسرش، فرزندانش را به تنهایی بزرگ می ‌کرده و مسئولان بررسی این پرونده حدس می ‌زنند او در اثر فشار ناشی از  طلاق و بار سنگین نگهداری کودکان، چنین اقدامی کرده باشد. پلیس و دادستانی می‌ گویند او  یک سال قبل از آخرین همسرش که پدر چهار تا از بچه‌ هاست، جدا شده بوده و هیچ مظنون دیگری در این ماجرا دخیل نیست.

در کالبدشکافی ‌های پزشکی قانونی مشخص شده که همه بچه‌ ها اول از هوش رفته و بعد خفه شده ‌اند. با این همه آزمایشات سم‌ شناسی و تخصصی روی اجساد ادامه دارد. پیکر بی‌ جان ملینا (یک ساله)، لئونی (دو ساله)، سوفی (سه ساله)، تیمو (شش ساله) و لوکا (هشت ساله) همگی روی تخت‌ در خانه پیدا شدند.

مادر حتی کشتن بچه‌ ها را تلفنی به پسر 11 ساله ‌اش که در مدرسه بوده خبر داده و سپس او را از کلاس برداشته و با قطار به دوسلدورف برده است. سپس موقع تعویض قطار و  رهسپار کردن پسر به سمت مونشن گلادباخ برای رفتن نزد مادربزرگ، از او خداحافظی کرده و کمی بعد خود را به زیر قطار دیگری انداخته است.

پروفسور «هانس یورگ آسیون» روانپزشک می‌ گوید: «افرادی که خودکشی می‌ کنند حسرت رها شدن دارند: «آنها می ‌خواهند با این کار، رنج خود و دل زدگی از زندگی را به دیگران نشان دهند.»

او مورد اخیر یعنی کشتن همزمان چند نفر دیگر را بسیار نادر می ‌داند و توصیه می ‌کند که افراد به اطرافیان خود و به حرف‌ هایی که می‌ زنند حساس باشند و به کمک آنها بشتابند.

این روانپزشک اضافه می‌ کند که مشاوره‌ های کلینیکی در مراحل آغازین این دلزدگی و نومیدی، می ‌تواند کارساز باشد.

 

مکان: آلمان

منبع: دیلی میل

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.