مکن: چین/ منبع: خبرگزاری اسپوتنیک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، چین در مراسم رژه نظامی به مناسب هفتادمین سالگرد حکومت کمونیستی به قدرت نمایی پرداخت.

پس از شلیک 70 گلوله توپ برای ادای احترام، ده‌ ها هزار نماینده از محافل مختلف سرود ملی را خواندند و سپس آیین برافراشتن پرچم ملی برگزار شد.

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در هفتادمین سالگرد استقرار حکومت کمونیستی در این کشور تاکید کرد که «هیچ نیرویی» نمی‌ تواند جلوی پیشرفت چین را بگیرد.

رئیس جمهور چین در حالی در رژه نظامی در میدان «تیان‌ آن من» شرکت کرد که پکن در ماه‌ های اخیر با بحران اعتراضات در هنگ کنگ و جنگ تجاری با آمریکا روبرو شده است.

شی جین پینگ در مراسم امروز وعده داد که پیشرفت «صلح آمیز» کشورش همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. او که همچون «مائو تسه تونگ» بنیانگذار حکومت کمونیستی چین لباسی یک دست خاکستری به تن داشت اعلام کرد که کشورش سیاست اصلاحات اقتصادی را دنبال خواهد کرد.

«جیانگ زمین» و «هو جینتائو» دو رئیس جمهور سابق چین نیز در کنار شی جین پینگ در مراسم امروز حضور داشتند.

رئیس جمهور چین تاکید کرد که ارتش این کشور باید ضمن دفاع از استقلال و امنیت این کشور با قاطعیت «صلح جهانی» را تضمین کند.

وی در بخشی از سخنان خود بر لزوم حفاظت از «ثبات و رونق اقتصادی» هنگ کنگ و ماکائو تاکید کرد. شی جین پینگ همچنین از ادامه توسعه روابط صلح آمیز با تایوان سخن گفت. او با این حال اعلام کرد که پکن سیاست تلاش برای «اتحاد کامل میهن» را دنبال خواهد کرد. سخنانی که از جانب مقامات چین اغلب برای اتحاد چین و تایوان بیان می شود.

مراسم سالگرد تاسیس حکومت کمونیستی چین با رژه یگان‌ های بی‌ شمار سربازان، نمایش هواپیماها و نیز رژه جدیدترین جنگ‌ افزارهای چین همراه بود.

موشک‌ های قاره پیما و بالستیک «دی اف 41» (DF-41) از جمله سلاح‌ هایی بود که در رژه امروز سه شنبه به نمایش در آمد. این موشک‌ که قابلیت حمله چند کلاهک هسته‌ ای را دارد، می‌ تواند مسافت بین چین تا آمریکا را طی کند.

 

مکن: چین

منبع: خبرگزاری اسپوتنیک

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.