معرفی تویوتا هایلندر ۲۰۲۲ ، شاسی بلندی ژاپنی با پیشرانه هیبریدی+ تصاویر

تویوتا یک نسخه ویژه از هایلندر با نام برنز ادیشن ۲۰۲۲ معرفی کرده که در دو نسخه عرضه خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تویوتا اصولا به طراحی خودروهای راحت و شیک معروف است و اکنون اقدام به طراحی شاسی بلندی خانوادگی در عین حال راحت و شیک کرده است. هایلندر ۲۰۲۲ شاسی بلندی خانوادگی است که قرار است چشم ها را خیره کند. این شاسی بلند سه ردیفه‌ قرار است با تنظیمات متنوع و فوق جذاب به بازار عرضه شود.

پیشرانه اصلی در این شاسی بلند خانوادگی یک موتور ۶ سیلندر است که قرار است با تنظیمات هیبریدی ارائه شود. نکته حائز اهمیت این است که این پیشرانه را می‌توان با دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ محرک در اختیار داشت. همچنین بسیاری از امکانات سرگرمی در این خودرو طراحی شده است که بر ویژگی های مثبت این خودرو می افزاید.

 هایلندر سواری بسیار روانی دارد و شتاب خیلی خوبی دارد، اما در کل فاقد قدرت در برابر رقبایی مانند کیا تلوراید، هیوندای پالیسید و مزدا CX-۹ است. تویوتا نیز اعلام کرده است که یک مدل هیبرید برنز ادیشن جدید نیز به این خط تولید خواهد افزود و از رنگ بیرونی Cement یا Wind Chill Pearl با مجموعه‌ای از چرخ‌های ۱۸ اینچی برنز رنگ استفاده می‌کند.

تویوتا هایلندر 2022؛ شاسی بلندی ژاپنی با پیشرانه هیبریدی

مانند همیشه تویوتا به فکر طراحی کابینی خاص با برخی عناصر طراحی منحصر به فرد است. در نسخه، XLE و تریم‌های بالاتر قابلیت جدیدی به کار برده شده است که می توان در آن  ارتفاع صندلی را تنظیم کرد و به جز این مورد، هایلندر  برای سال 2022 تغییری نسبت به نسل قبل نخواهد داشت.

تویوتا هایلندر 2022؛ شاسی بلندی ژاپنی با پیشرانه هیبریدی

هایلندر دارای پیشرانه ۳.۵ لیتری V-۶ با قدرت ۲۹۵ اسب بخار است که با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و پیشرانه جلو یا چهار چرخ متحرک ارائه می شود  که قادر است در ۶.۷ ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. 

تویوتا هایلندر 2022؛ شاسی بلندی ژاپنی با پیشرانه هیبریدی

در نسخه هیبریدی این خودرو دارای یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر و دو موتور الکتریکی با قدرت ۲۴۳ اسب بخار قدرت است که دارای  گیربکس اتوماتیک متغیر پیوسته (CVT) و انتخاب بین پیشرانه جلو و چهار چرخ است که با بهره گیری از تخصص هیبریدی تویوتا، مصرف سوخت کمتری نسبت به مدل استاندارد در اختیار خریداران قرار می‌دهد که می تواند در ۷.۳ ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. 

تویوتا هایلندر 2022؛ شاسی بلندی ژاپنی با پیشرانه هیبریدی

دیدگاه تان را بنویسید