کپسول بوئینگ تا چند ماه دیگر زمین گیر شد

کپسول استارلاینر بوئینگ که قرار بود به طور آزمایشی به فضا فرستاده شود، دوباره با چالش روبرو شده است و به نظر می رسد انجام این عملیات چندماه به تاخیر می افتد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از ایندپندنت، به نظر می‌رسد کپسولی که بویینگ برای ارسال فضانوردان از خاک آمریکا به فضا ساخته، برای چند ماه یا حتی تا سال آینده زمین گیر باشد زیرا مشکل سوپاپ فشار آن باید حل شود.

مهر نوشت؛ مقامات بوئینگ ناسا اعلام کردند کپسول استارلاینر از موشک جدا می‌شود و دوباره به مرکز فضایی کندی منتقل می‌شود تا تعمیرات وسیع‌تری روی آن انجام شود.

قرار بود استارلاینر هفته گذشته تست پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی را انجام دهد و همراه خود یک مانکن را نیز حمل کند. اما در نهایت به دلیل اختلالی در کپسول مأموریت لغو شد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی یک کپسول مشابه همین نمونه نیز با اختلالات نرم افزاری روبرو شد و در نتیجه عملیات ارسال آن به ایستگاه فضایی بین المللی ناموفق ماند.

جان ولمر مدیر برنامه پروژه تجاری ارسال فضانوردان به فضا در بوئینگ می‌گوید: واضح است که نامید شده‌ایم. زمانی که آماده باشیم و بدانیم ایمن است، این تست پرواز را انجام می‌دهیم.

کتی لودرز مدیر اداره اکتشافات انسانی ناسا نیز در این باره گفت: این یکی دیگر از مثال‌هایی است که نشان می‌دهد مأموریت‌های آزمایشی چقدر اهمیت دارد و تضمین می‌کنند قبل از سوار شدن خدمه هیچ چالشی وجود ندارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید