معرفی مزدا ۳ تیپ ۳ و مقایسه با رنو اسکالا+ مشخصات فنی و تصاویر

حداکثر سرعت خودروی مزدا ۳ تیپ ۳ دویست و 10 کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت خودروی رنو اسکالا 195 کیلومتر بر ساعت است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، مزدا 3 تیپ 3 با رنو اسکالا است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند. 

معرفی مزدا ۳ تیپ ۳:

مزدا ۳ تیپ ۳، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۴ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۰۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۴۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۸۷ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

مزدا ۳ تیپ ۳

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۴ دنده اتوماتیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۹.۱ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۸.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۵ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به سیستم کنترل سرعت ، گرم کن صندلی ، برف پاک کن اتوماتیک با حسگر باران ، چراغ جلو با قابلیت روشن ـ خاموش اتوماتیک اشاره کرد.

مزدا ۳ تیپ ۳

معرفی رنو اسکالا:

رنو اسکالا، خودرویی ساخت کشور فرانسه است که در سال ۲۰۰۹ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۰۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۴۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۹۵ نیوتن متر در ۳۰۰۰ و ۷۵۰ دور در دقیقه است.

رنو اسکالا

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده خودکار CVT استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۰.۴ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۰ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به استاندارد آلایندگی EURO۴ ، فرمان متغیر برقی ، دارای بالاترین امتیاز استاندارد اروپا ۵ ستاره Euro Ncap ، فعال شدن اتوماتیک فلاشر‌ها در هنگام ترمز ناگهانی ، سنسور هشدار دهنده موانع عقب ، پشت سری ایمنی جهت جلوگیری از آسیب دیدگی گردن ، پشت سری عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع در سه نقطه ، قفل مرکزی اتوماتیک در‌ها هنگام حرکت اشاره کرد.

رنو اسکالا

همچنین این خودرو مجهز به برف پاک‌کن خودکار مجهز به سنسور باران ، سیستم استارت دکمه‌ای ، سانروف ، فرمان برقی فوق‌العاده نرم ، صندلی‌های چرمی ، گرمکن صندلی‌های جلو ، صندلی عقب با سیستم ایزوفیکس ، آینه‌های جانبی برقی ، چراغ چشمک زن (راهنما) بر روی آینه‌های جانبی ، سیستم کمکی پارک خودرو (سیستم هشدار دهنده موانع عقب خودرو) ، سیستم مدیریت پیمایش ، سیستم کروز کنترل ، سیستم محدود کننده سرعت ، سیستم نمایش میزان باد لاستیک ، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه ، چراغ‌های زنون همراه با شیشه‌شور چراغ است.

رنو اسکالا

خودرو
مزدا 3 تیپ 3 رنو اسکالا
کشور سازنده
ژاپن فرانسه
سال (طراحی)
2004 2009
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
2000سی سی 2000سی سی
حداکثر قدرت
147 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه 143 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
187 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه 195 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه
جعبه دنده
4 دنده اتوماتیک خودکار CVT
شتاب 0 تا 100
9.1 ثانیه 10.4 ثانیه
حداکثر سرعت
210 کیلومتر در ساعت 195 کیلومتر در ساعت
وزن
1340 کیلوگرم 1283 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4490 طول ، 1755 عرض ، 1468 ارتفاع 4295 طول ، 2037 عرض ، 1491 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2639 میلیمتر 2639 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
11.5 لیتر در هر صد کیلومتر 10.2 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
6.3 لیتر در هر صد کیلومتر 6.1 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
8.2 لیتر در هر صد کیلومتر 7.6 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
55 لیتر 60 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 2 یورو 4
ترمز و پایداری
ABS ABS ، EBA ، ESP
کیسه هوا
کیسه هوای راننده ، کیسه هوای جانبی ، کیسه هوای سرنشین جلو کیسه هوای جلو، جانبی جهت سرنشین جلو، پرده‌ای ، مجموعا 6 کیسه هوا
سیستم صوتی
پخش CD و CD changer ، MP3 سیستم صوتی Arkamys، ورودی USB و iPod

دیدگاه تان را بنویسید