اخبار مرتبط

مرتضی کوچکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نام نویسی برای این آزمون قرآنی که از 18 آذرماه جاری آغاز شده تا 20 دی ماه ادامه دارد.
وی افزود: این آزمون 10 اسفندماه به صورت متمرکز توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.
وی ادامه داد: آزمون های قرآنی مشابه این دستگاه ها در سنوات گذشته به صورت منفرد برگزار می شد اما امسال برای نخستین بار به صورت مشارکتی و متمرکز و تحت عنوان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این آزمون را تقویت وحدت و انسجام برنامه ها و فعالیت های قرآنی، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی موسسات و مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم، جهت دهی آموزش های قرآنی در موسسات قرآنی و شناسایی و به روز رسانی بانک اطلاعات قرآن کشور و استعداد های درخشان قرآنی ذکر کرد.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی در قالب 16 رشته حفظ قرآن کریم، سه رشته ترجمه و مفاهیم ، چهار رشته معارف اهل بیت علیهم السلام و یک رشته درک معنا و تدبر در قرآن از طریق پایگاه www.quranedu.ir انجام می شود و هر نفر می تواند همزمان در چهار رشته شرکت کند.
وی هزینه ثبت نام برای هر رشته این آزمون را بین چهار تا پنج هزار تومان ذکر کرد و افزود: منابع آزمون های 24 گانه به همراه نمونه سوالات آزمون های ادوار گذشته در سایت www.quranedu.ir در دسترس عموم قرار دارد.
وی تاکید کرد: همچنین داوطلبان می توانند اخبار لحظه به لحظه و آخرین اطلاعات لازم را در کانال @quranedu و @mosabeghatequran دنبال کنند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316**6081 خبرنگار: عصمت جهانی**انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.