به گزارش روز شنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مولوی عبدالحمید با تاکید بر این که ضرر و زیان موادمخدر امری مسلم و شناخته شده است و در آن شک و تردیدی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امروزه نقصان و ضرری که موادمخدر برای همه‌ دنیا و جهان دارد، بر کسی مخفی نیست.
وی افزود: مواد مخدر یکی از پدیده‌های بسیار زشت و شومی است که در دنیا فاجعه‌ها به وجود آورده است و تهدیدی هم برای ملت‌های دنیا و جامعه‌ انسانی و هم برای کشور و ملت‌ ما محسوب می‌شود.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر این موضوع که هم مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم خرید و فروش آن از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت، خصوصا علمایی که تبحر علمی دارند، بر این مطلب هم نظر هستند، بیان داشت: بر همه افراد جامعه لازم است که در رابطه با جلوگیری از موادمخدر و مبارزه با این پدیده‌ زشت و شوم، از خود آمادگی و تلاش نشان دهند.
وی تصریح کرد: همه‌ مردم باید در عزم ملی در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند تا از ورود مواد مخدر به کشورمان جلوگیری شود.
امام جمعه اهل سنت ادامه داد: نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه‌شان را در این مبارزه انجام می دهند، اما خود مردم هم باید وظیفه‌ اجتماعی‌شان را انجام دهند. علما، اندیشمندان، دانشگاهیان و فرهنگیان باید در امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت کردن افرادی که به این پدیده گرفتار هستند، همکاری کنند تا مردم و افرادی که آلوده هستند، مسیر زندگی‌شان را تغییر دهند. شغل دیگری را انتخاب کنند؛ هر چند درآمدش کمتر باشد ولی حلال باشد تا نان موادمخدر به فرزندان خودشان ندهند بلکه از راه‌های دیگر کسب و کار کنند و درآمد سالم و حلالی داشته باشند.
مولوی عبدالحمید تاکید کرد: همه‌ مردم باید در این زمینه یاریگر یکدیگر باشند تا از ورود این پدیده‌ شوم از مملکت ما و کشور ما جلوگیری شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.