مجید محبی روز چهارشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تقویت تولید داخلی، حل مشکل رکود و رفع بیکاری از اهداف و برنامه‌های این کارگروه است.

وی ادامه داد: تهسیلات اعطا شده این مدت از محل بند الف تبصره ۱۸ و کمک‌های فنی و اعتباری بوده که به بازسازی، سرمایه در گردش و اجرای طرح‌های توسعه واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان طرح رونق تولید را جزو بسیار مهم و راهگشای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد و گفت: به منظور رفع موانع واحدهای تولیدی استان امسال ۲۵ نشست با حضور مدیران واحدهای تولیدی و مسئوولان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شده که نتایج مطلوبی را نیز  به همراه داشته است.

وی تامین مواد اولیه و بدهی‌های بانکی را از مهمترین عوامل رکود واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان کوچک هستند با تسهیلات در نظر گرفته مشکلات آنها رفع خواهد شد.

محبی با بیان اینکه راهبرد و سیاست دولت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید حمایت از تولیدکننده واقعی است، اظهار داشت: هرقدر واحدهای صنعتی و تولیدی استان فعالتر باشند هم به حل مشکل اشتغال کمک شده و هم تولیدات داخل استان افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: در این میان بانک‌ها نقش موثری می‌توانند در رونق واحدهای تولیدی و فعال سازی مجدد آنها ایفا کنند که البته در استان همکاری خوبی نیز انجام شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.