حسین مسگرانی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران در آستانه روز فرهنگ عمومی و گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری‌شان دستور ثبت چنین روزی را دادند زیرا فرهنگ عمومی فرهنگ غالب است که حتی نوع رفتارهای ما، خرده فرهنگ‌ها و اقوام و طوایف در قالب آن شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ معیارها و ابزار خاصی می‌خواهد، گفت: شورای فرهنگ عمومی در توسعه و ارتقای فرهنگی نقش چشمگیری دارد و در تلاشیم در تمامی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان این شورا تشکیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: از مهمترین برنامه‌های این شورا توجه به آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، بحث از بین بردن خرافات در بین تشیع و تسنن، رونق تولید و فرهنگ‌سازی، اهمیت سرمایه ملی، انسجام اسلامی و چالش‌های این حوزه، امید آفرینی در میان نوجوانان و جوانان و بحث جایگاه دختران و زنان و جلوگیری از طلاق است.

وی بیان کرد: اگر مشکلاتی در جامعه وجود دارد نیازمند تغییر فرهنگ غالب است که باید در حوزه فرهنگ عمومی و فرهنگ‌سازی تک‌تک آحاد جامعه همکاری کنند.

مسگرانی به هفته وحدت نیز اشاره کرد و گفت: در این هفته جشن‌های بهار مهربانی با کمک انجمن‌های فرهنگی و هنری در هفت شهرستان سیستان و بلوچستان با همکاری معاونت فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد و صدا و سیما برگزار می‌شود.

وی افزود: در این جشن‌ها تجلیل از پیشکسوتان، مسابقات فرهنگی و برنامه‌های متنوع برگزار خواهد شد.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) هفته وحدت نامگذاری شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.