مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در 4 ماهه ابتدایی امسال، 59 نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار خارجی غیرمجاز در استان شده اند.
به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده افزود: در این بازه زمانی 2 هزار و 457 مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره کل در خصوص اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: نتیجه این بازرسی ها شناسایی 176 نفر تبعه خارجی بود که به صورت غیر مجاز در واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و ... مشغول به کار بودند که در نهایت منجر به ایجاد 59 فرصت اشتغال از طریق جایگزینی این افراد با نیروی کار ایرانی شد.
جهاندیده تعداد بازرسی و نظارت های صورت گرفته توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر حسن اجرای قائده کار در واحدهای مختلف را هزار و 358 مورد اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر این، بازرسان این اداره کل 60 مورد بازرسی در راستای اجرای مواد 3و 4 آیین نامه اجرایی ویژه مشاغل سخت و زیان آور را در 4 ماهه نخست سال انجام داده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همچنین در طی این مدت 31 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 40 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مسئولین ایمنی نیز بررسی شده است.
وی در ادامه با اشاره به تشکیل 331 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، اظهار کرد: برگزاری این کمیته ها در نهایت منجر به 7 مورد ابطال پروانه، 1 مورد تجدید پروانه، 23 مورد تمدید پروانه و 6 مورد صدور پروانه کار شده است.
این مقام مسئول از 9 مورد بررسی حفاظت فنی تجهیزات، دستگاه ها و وسایل حفاظت فردی و 8 مورد پایش و اندازه گیری عوامل زیان آور در کارگاه ها خبر داد و گفت: در طول این مدت، 62 هزار و 924 نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران و کارفرمایان برگزار شده است.
جهاندیده با بیان اینکه بیشترین مخاطرات کار مربوط به کارگاه های ساختمانی با تخصیص 60 درصد از مجموع حوادث بوده اظهار کرد: در این بازه زمانی 4 ماهه، 24 کارفرما به مراجع قضایی معرفی شده اند.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.