معاون اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار گفت: ۱۰۵ خبازی در سطح این شهرستان وجود دارد که ۸۱ واحد خبازی حمایتی شامل ۳۸ واحد روستایی با سهمیه ۷۲۱ تن، ۴۳ واحد شهری با سهمیه ۹۲۲ تن، یک واحد نانوایی در زندان با ۲۲ تن و یک واحد آموزشی با ۲۰ تن سهمیه آرد فعال هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد عطایی در شورای آرد و نان این شهرستان بیان کرد: خبازی‌های آزادپز ۲۴ واحد شامل هفت واحد روستایی با سهمیه ۱۱۴ تن و ۱۷ واحد با سهمیه ۳۷۰ تن هستند .

وی گفت: در مجموع واحدهای حمایتی و آزادپز شهر چابهار ۶۰ واحد با هزار و ۳۳۴ تن و خبازی‌های حمایتی و آزادپز روستایی ۴۵ واحد با سهمیه آرد ۸۳۵ تن هستند .

معاون اداره صمت چابهار ادامه داد: بازرسی‌ها از خبازی‌ها انجام می‌شود بطوریکه در ماه جاری ۴۲ مورد پرونده در حوزه شهری و ۳۹ مورد در خبازی‌های روستایی تشکیل شده است .

وی تصریح کرد: در بازدیدها و بررسی‌های انجام شده هفت خبازی به دلیل عدم رعایت بهداشت، یک مورد عدم نصب تابلو و سایر تخلفات در آنها مشهود بود .

بخشدار مرکزی چابهار نیز افزود: برخی از خبازی ها ساعت پخت نان را رعایت نمی کنند و تنها ۲ ساعت پخت دارند .

شمسیه شیرخانزهی افزود: در بازدید از برخی خبازی‌ها شاهد عرضه نان بسته بندی هستیم ولی در عمل هیچ نانی در داخل نانوایی پخت نمی شود چون مشعل ندارند .

بخشدار دشتیاری نیز گفت: متأسفانه عملکرد مسئولان و مطالبه گری مردم برای کیفیت و بهبود وضعیت نان در شرایط مناسبی نیست .

جمشید سارانی افزود: امیدواریم با بازرسی‌های مستمر و بازدیدها کیفیت نان بهتر شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.