اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا زندگی مسالمت آمیز و سرشار از اخوت و برادری حدود 300 قوم و قبیله شناسنامه دار بلوچ و سیستانی در سیستان و بلوچستان این وسیع ترین استان کشور را به پایتخت وحدت ایران اسلامی تبدیل کرده است.
اتحاد و همبستگی مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان دشمنان را به خشم و وحشت انداخته و الگویی از اخوت و برادری در میان مسلمانان جهان شده است.
در این میان دشمنان به سبب تنوع قومی و مذهبی، موقعیت خاص جغرافیایی و قرار داشتن در منطقه سوق الجیشی و حساسیت های سیاسی و اجتماعی در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران بارها با هدف ضربه زدن به این انقلاب سعی در ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی این منطقه کرده اند.
علاوه بر این سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با کشورهای بحران زده افغانستان و پاکستان تحت تاثیر ناامنی ها و تشنجات آن سوی مرزها قرار دارد و مردمان و به ویژه نیروهای امنیتی، انتظامی، مرزبانی و سپاه پاسداران گرچه با مشکلات زیاد تحمیلی از کشورهای همسایه رو به رو هستند و به تنهایی مرزهای سه کشور را حفاظت می کنند، اما مفتخرند که تاکنون اجازه نداده اند این ناامنی ها به سایر استان ها و مناطق کشور رسوخ پیدا کند.
خدمت خالصانه و بی ادعا به مردم در پس گمنامی از جمله ویژگی های مهم در سیستم اطلاعاتی است که در این استان مرزی و حساس نیز دستاوردهای عظیمی را به همراه داشته است.

**بیش از 46 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل در سال گذشته با کشف بیش از 46 تن مواد مخدر ضربات سختی را بر پیکره قاچاقچیان و اشرار وارد کرده است.
وی با تبریک سالروز ولادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: هدف وزارت اطلاعات برقراری آرامش در همه عرصه های اجتماع بوده و این توفیقات به لطف پروردگار، توجهات امام زمان(عج)، ادعیه ذاکیه رهبر معظم انقلاب و برکت دعای خیر مردم بدست آمده است.
وی ادامه داد: جهت گیری استراتژیک وزارت اطلاعات در منطقه جنوب شرقی مبتنی بر نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب در این نقطه راهبردی و به تعبیر ایشان تنگه احد نظام بوده است.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان افزود: در این راستا ایجاد وحدت،انسجام بین مذاهب و اقوام، هماهنگی و همدلی بین مسئولان و مردم این استان برای امنیت سازی سرلوحه کار قرار گرفته است.

** سیستان و بلوچستان سرچشمه فرصت های بی نظیر
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان بیان کرد: معتقدیم این استان سرچشمه و مخزن بی نظیر فرصت ها و ظرفیت های متنوع است.
وی با بیان اینکه ما مصمم هستیم بستر لازم برای توسعه و شکوفایی اقتصادی استان فراهم شود تصریح کرد: برای بهبود وضعیت توسعه همه جانبه استان از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم کرد و با تمام قوا با هرگونه نا امنی در مسیر توسعه منطقه مبارزه خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: بخش مهمی از عدم توسعه مطلوب سیستان و بلوچستان در عملکرد ننگین گروههای تروریستی است که سعی دارند تا چهره این استان را منفی و توام با نا امنی و خشونت نشان دهند.
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان بیان کرد: مقابله با فعالیت های این گروهک ها که تحت تاثیر القائات سرویس های اطلاعاتی و جریانات معاند قرار دارند با شدت بیشتری دنبال می شود.
وی ادامه داد: امروز دشمنان نظام بیشترین هجمه و تبلیغات منفی را برای نا امن نشان دادن منطقه دارند و فعالیت مستقیم و غیر مستقیم سرویس اطلاعاتی در منطقه گویای سطح تهدید است.

**تروریست ها فرصت جولان در سیستان و بلوچستان ندارند
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک با عنایت خداوند و اقدامات تخصصی به عمل آمده ضربات مهلکی بر بدنه ده ها گروهک تروریستی که کارنامه سیاهی دارند وارد شده و مردم شریف اهل سنت و شیعه سیستان و بلوچستان با همکاری و ارائه گزارشات ارزنده در این مسیر همیار ما بوده اند.
وی ادامه داد: تنها در زمینه کشف مواد منفجره در 10 سال اخیر مقادیر زیادی مواد منفجره و دهها جلیقه انفجاری و تعداد فراوانی سلاح و مهمات کشف شده است.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان بیان کرد: با هدف برقراری امنیت اقتصادی و پیشگیری از فساد اقتصادی وزارت اطلاعات اقدامات پر شماری را به ثبت رسانده است، از جمله در استان، تعدادی از عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی کشور که از طریق تشکیل شرکت های صوری و اخذ غیر قانونی ارز دوستی به میزان تقریبی 500 میلیون یورو در نظام اقتصادی اخلال ایجاد کرده بودند با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در نتیجه از خروج بیش از 300 میلیون یورو ارز دولتی جلوگیری و بیش از 350 شرکت صوری شناسایی و از ادامه فعالیت آنها ممانعت به عمل آمد.
وی گفت: همچنین پیگیری رفع تصرف بیش از 500 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در سیستان و بلوچستان، برخورد با عوامل فساد اقتصادی در دستگاههای مختلف دولتی، برخورد با عوامل و شبکه مالی قاچاق مشروبات الکلی استان و توقیف حدود 14 تن مشروبات الکلی از اقدامات اداره کل اطلاعات در سال گذشته بوده است.

**گسل قومی و مذهبی راهکار تهاجم دشمنان در منطقه
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از عرصه های تهاجمی دشمن فعال سازی گسل های قومی و مذهبی در استان بوده افزود: تلاش در راستای گسترش گفتمان تقریب در منطقه، مقابله با اقدامات تفرقه افکنانه و مخل وحدت به وسیله ارتباط با نخبگان، برگزاری همایش ها و نشست ها با سران طوایف، متنفذین، شاخص های قومی و مذهبی، مدیران، نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاهی در سراسر استان برکات ارزشمندی را به همراه داشته است.
وی گفت: همچنین اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان توانسته است با توجیه و آگاه سازی چند هزار نفر از مدیران، نخبگان، دانشجویان، نظامیان، کارکنان دستگاههای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان در چند سال اخیر گام مهمی در راستای اجرای برنامه های صیانتی و ضد جاسوسی بردارد.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد که با همراهی تنگاتنگ مردم با دستگاههای اطلاعاتی که به تعبیر امام راحل(ره) «اطلاعات 36 میلیونی» و امروز می توانیم بگوییم اطلاعات 80 میلیونی امنیت و آرامش جامعه را تامین می کند.
وی تاکید کرد: امروز بهترین راه برای مقابله همه جانبه با تحرکات تروریستی مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی و رفع مشکلات موجود سیستان و بلوچستان نظیر مسائل سرمایه گذاری، توسعه، اشتغال و رفع محرومیت؛ فعال شدن نقش و سهم آحاد مختلف جامعه بویژه افراد شاخص، سران و بزرگان طوایف، مولوی ها و نخبگان و صاحبان سرمایه بومی است.
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان با شماره 113 پذیرای این همکاری و همراهی خواهد بود.
7316 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.