اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید عبدالحسین سجادی روز پنجشنبه در دهمین جلسه هیات امناء که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان و رئیس هیات امناَء ستاد دیه استان با حضور اعضا برگزار شد، اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در سالجاری 32 جشن گلریزان در استان برگزار شد که 19 جشن در شهـــرستان ها، پنج جشن در بخشـــداری ها و هشت همایش در استان اجرا شد.
وی افزود: یکی از مهمترین این همایش ها، جشن گلریزان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بود که با برگزاری این جشن ستاد دیه سیستان و بلوچستان جزو ستادهای برتر کشور معرفی شد.
وی گفت: نخستین جشن گلریزان در اردیبهشت ماه سالجـاری به میزبانی مسئولین و مردم نوعدوست شهرستان مرزی میرجاوه برگزار شد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: سال گذشته ستاد دیه استان با برپایی 24 جشن گلریزان مبلغی معادل 2 میلیارد و 450 میلیون تومان تعهد شد که از این مبلغ یک میلیاردو 200 میلیون تومان بصورت نقدی به حساب های ستاد دیه سیستان و بلوچستان واریز و این عملکرد باعث شد ستاد دیه استان به عنوان یکی از استان‌ های موفق در موضوع برگزاری جشن ‌های گلریزان مطرح شود.
وی بیان کرد: هم اینک بر اساس اعلام روابط عمومی ستاد دیه کشور در 26 دی ماه سالجاری، 9 هزارو 628 زنـــدانی غیرعمد در زندان های کشـــور متحمل حبس هستند که سهم سیستان و بلوچستان 76 نفر معادل هشت درصد کل کشور است.
سجادی گفت: پارسال با حمایت و کمک های نقدی خیرین زمینه آزادی 10 هزار و 349 نفر زندانی جرائم غیرعمد در سراسر کشور فراهم شد که از این تعداد 139 نفر معادل 1.34 درصد کل کشور از زندان های سیستان و بلوچستان توسط این ستاد آزاد شدند.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع مددجویان آزاد شده استان 137 نفر مرد و 2 نفر زن بودند که به دلیل ناتوانی در تامین بدهی مالی، دیات تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و محکومین مهریه و نفقه در زنـدان های استان بسر می بردند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در تفکیک جرائم این دسته از محبوسان گفت: 19 نفر به دلیل ناتوانی در اعطای دیه و بقیه به دلیل عجز در پرداخت بدهی مالی و مهریه در زندان های استان محبوس بودند.
وی افزود: بدهکاران ناشی از صدور چک ‌های بلامحل با 42 محبوس در راس محکومان و مددجویان نفقه با چهار نفر زندانی کمترین آمار عددی را به خود اختصاص داده اند.
سجادی اظهار داشت: هم اکنون 76 زندانی جرائم غیرعمد در زندان ‌های استان پهناور سیستان و بلوچستان تحمل حبس می ‌کنند که 9 نفر آنان بابت دیات ناشی از حوادث رانندگی، 20 نفر به علت محکومیت ‌های مالی، 46 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه و یکنفر نیز به جرم قتل شبه عمد در بند زندان شهرستان چابهار در حال تحمل حبس هستند.
وی خاطر نشان کرد: برای آزادی این مددجویان افزون بر 13 میلیارد و 184 میلیون تومان بدون احتساب گذشت شاکیان و یا آورده مددجو و یا استفاده از تسهیلات بانکی نیاز است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان بیان کرد: آزادی مددجویان جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان از قبیل تصادفات منجر به فوت و ایراد صدمه بدنی، محکومین مالی، عدم پرداخت مهریه و نفقه در سطح زندان های تابعه استان از اول سالجاری تاکنون 103 نفر است که همگی مرد هستند.
وی گفت: به تفکیک جرائم 16 نفر مددجوی دیه، 38 نفر بدهکار مالی و 49 نفر محکومین مهریه و نفقه هستند.
در این جلسه بمناسبت چهلمـین سالگرد پیروزی انقلاب اســلامی با پرداخت بدهی 13 پرونده به میزان سه میلیارد و 547 میلیون ریال موافقت شد.
در این نشست دکتر عبدالرحیم کردی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بعنوان عضو جدید ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان انتخاب شد تا از ظرفیت های این منطقه در جهت پیشبرد اهداف ستاد دیه کشور و استان استفاده بهینه شود.
9923 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.