اخبار مرتبط

دکتر محمد هاشمی شهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک در کلینیک دیابت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان متخصصان بیماری های داخلی، چشم پزشکی، بیماری های عفونی، مغز و اعصاب و فوق تخصص کلیه به ارائه خدمات ویزیت تخصصی می پردازند.
وی افزود: همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی پیشگیری از دیابت برای افراد در معرض خطر و افراد سالم از دیگر برنامه های کلینیک دیابت زاهدان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان از راه اندازی کلینیک پرستاری دیابت این دانشگاه همزمان با چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: با راه اندازی این کلینیک ارائه خدمات مراقبتی، پرستاری و آموزشی به بیماران دیابتی به صورت متمرکز ادامه پیدا خواهد کرد.
وی گفت: ارائه خدمات مراقبتی به بیماران مبتلا به پای دیابتی و انجام تست ورزش برای بیماران دیابتی دارای عوارض قلبی و عروقی از جمله خدمات جدیدی است که در این کلینیک ارائه خواهد شد.
به گزارش ایرنا دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین ایجاد می شود، ماده ای که از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن استفاده می کند.
دیابت در صورتی که با تحرک، کم خوری مواد قندی و خوردن مواد غذایی با فیبر بالا در کنار مصرف قرص های کنترل کننده کنترل نشود، می تواند به انباشت کلسترول در اندام های کبد، کلیه و قلب منجر شود که نتیجه آن ابتلا به بیماری هایی نظیر دیالیز ، سکته های قلبی و عروقی و پارگی عروق چشم و کم بینا و نابینا شدن فرد مبتلاست.
7316 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.