اخبار مرتبط

رسول راشکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در قالب اعزام 432 کاروان سلامت برای ارائه خدمات درمانی به افراد در مناطق محروم و کم برخوردار کشور در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: این کاروان ها به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و توزیع رایگان دارو بین بیماران و افراد محروم و نیازمند به دریافت خدمات درمانی اعزام می شوند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: کاروان سلامت متشکل از پزشکان عمومی، متخصصان مختلف نظیر قلب و عروق، زنان و زایمان، چشم و غیره و جراحان هستند که به طور داوطلبانه به ارائه خدمات به مردم می پردازند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از 50 درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.
7316**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.