حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، نوه محبوب امام در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی وخبری جماران، ضمن اعلان راه اندازی قریب الوقوع سایت شخصی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی با اشراف ونظارت ایشان، درباره خبر جعلی شرکت خویش در برنامۀ 9 دی مهدیه تهران نیز، با صراحت موضع خود را بیان نمود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، نوه محبوب امام در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی وخبری جماران، ضمن اعلان راه اندازی قریب الوقوع سایت شخصی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی با اشراف ونظارت ایشان، درباره خبر جعلی شرکت خویش در برنامۀ 9 دی مهدیه تهران نیز، با صراحت موضع خود را بیان نمود. مشروح این گفت و گو بدین قرار است:

جماران: اطلاع یافتیم که با اشراف و نظارت جنابعالی سایت اینترنتی با نام «یادگار امام» که به ارائه آثار و دروس علمی و اندیشه و آرای اخوی بزرگتان، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی اختصاص دارد، به زودی راه اندازی می شود، با توجه به جایگاه ایشان به عنوان یادگار امام و متولی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) و آستان مطهر امام خمینی در جامعه و حضور فعال ایشان در حوزه علمیه قم طبعا این خبر مورد توجه و استقبال دوستان امام و خصوصا حوزویان، قرار خواهد گرفت، اگر ممکن است، درباره علت این اقدام و رویکرد سایت مذکور و محتوای سایت توضیح دهید.
حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: سالهاست که ضمن شرکت در دروس علما و بزرگان حوزه، در جلسات درس اخوی شرکت دارم. با توجه به نکات ارزنده ای که درمباحث مختلف جلسات درس ایشان مطرح می شود و خصوصا مبنای تدریس ایشان که عمدتا بر تبیین مبانی فقهی و اصولی حضرت امام خمینی(س)متمرکز می باشد، بنا به اصرار شاگردان ایشان انتشار این دروس را برای استفاده بیشتر طلاب محترم وعلاقمندان به علوم اسلامی مفید یافتم. سایتی که به زودی و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی می شود، رویکرد به وجهه حوزوی یادگار امام دارد.


جماران: مطالب سایت شامل چه بخشهایی است؟
حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: بخش ها و مطالب مختلفی دارد از جمله:
- بخش مربوط به درس خارج ایشان، شامل تقریرات عربی درس خارج ایشان (به قلم اینجانب)، درسنامه ها، نسخه تصویری و صوتی درسها و نسخه پاورپوینت‌های ارائه شده در جلسات درس خارج ایشان.
- بخش مربوط به آثار و تالیفات که شامل کتابها ومقالات علمی ایشان می شود.
- بخش مربوط به درسهای رسائل، مکاسب، کفایه (شامل نسخه صوتی سالهای تدریس دروس سطح حوزه توسط یادگارامام)
- بخش مربوط به درس منظومه و شرح منظومه ایشان (شامل نسخه صوتی دوره کامل منظومه)
- بخشهای جانبی (همانند گالری عکس، سئوالات و پاسخها)
جماران: اگر اجازه دهید سئوال دیگری که در روزهای گذشته به طور وسیعی در رسانه ها و مطبوعات بازتاب داشته است مطرح کنیم و آن ماجرای حضور یا عدم حضور شما در برنامه 9 دی سال جاری در مهدیه تهران می باشد که پس از اعلان خبر در یکی از سایتها مبنی بر مصاحبه ای با جنابعالی که حاکی از شرکت شما در این مراسم بود، بلافاصله این خبر از سوی دفتر حضرت امام تکذیب شد. علیرغم این تکذیب، اصرار برخی رسانه ها برانجام مصاحبه و شرکت شما در مراسم، بر دامنه ابهامات افزوده است. این گفت و گو فرصتی مناسب است تا از زبان خود شما مستقیما در این باره واقعیت را جویا شویم.
حجت الاسلام حاج سید علی خمینی: بله ،متاسفانه این خبرها را شنیده ام و مربوط به شیوع خبر دروغ در جامعه است و احساس می کردم همان تکذیب دفتر امام که به هر حال ارزشمندترین مرجع خبری نسبت به کل خانواده امام و مسایل مربوط به امام هست کافی است و نیازی نیست که من شخصا خودم تکذیب کنم و مصاحبه کنم البته چه تلفنی و چه شفاهی آقایانی که صحبت داشتند،من عرض کردم، من سعادت حضور در مراسم مهدیه در روز 9 دی را نداشته ام و همچنین با سایتی هم دراین زمینه مصاحبه نکرده ام و همان خبری که دفتر{امام} منتشر کرده اند،حجیتش کافی بود،در واقع فکر می کنم کفایت می کند،این مصاحبه هم اولین مصاحبه است،امیدوارم دوستانی که این خبر را منتشر کرده اند،توجه داشته باشند که چه رفتن من و چه نرفتن من نمی تواند مورد تحلیل قرار بگیرد و انشاءالله آقای انصاری هم در این زمینه{1} بررسی می کنند. انشاءالله دیگر ادامه پیدا نمی کند و حق شکایت را ما بر ای خودمان قائلیم اگر این مسئله ادامه پیدا کند، انشاءالله که دیگر ادامه پیدا نمی کند و این مساله تمام می شود امیدوارم این صحبت من فصل الخطابی باشد بر جریانات.

پی نوشت :
1- منظور پیگیری شکایت جعل و انتشار خبر مذکور است

حجم فایل صوتی:826.77K | مدت زمان فایل صوتی :00:00:00
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.