اخلاق حسنه، ممارست علمی، اعتقاد به فقه کارآمد در مناسبات حقوقی و مجاهدت در راه اعتلای کلمه اسلام در کنار حضرت امام خمینی(س) در نجف و ایران، همراه با صداقت و صراحت لهجه در مشاوره و اطلاع رسانی مسائل انقلاب و نظام موجب اعتماد رهبر کبیر انقلاب به ایشان شده بود. بی شک تلاش های مستمر و طاقت فرسای ایشان در احقاق حقوق مردم بالخصوص حقوق زندانیان و ایستادگی در برابر ظلم و تعهد به حقوق شهروندان در سال های اولیه انقلاب و جنگ از ذخایر حسنه ارزشمندی در ارائه به پیشگاه ذات باری تعالی می باشد.

به گزارش جماران؛ پیام تسلیت بیت مرحوم آیت الله العظمی صانعی (ره) در پی درگذشت آیت الله موسوی بجنوردی (ره) در پی می آید:

بسمه تعالی

إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ ﴿۳۰/فصلت﴾

رحلت عالم ربانی، فقیه متقی و نوآور، سلالة السادات مرحوم آیت‌الله موسوی بجنوردی (ره)  موجب تأسف و تأثر اینجانب و همه شاگردان و ارادتمندان ایشان گردید.

اخلاق حسنه، ممارست علمی، اعتقاد به فقه کارآمد در مناسبات حقوقی و مجاهدت در راه اعتلای کلمه اسلام در کنار حضرت امام خمینی(س) در نجف و ایران، همراه با صداقت و صراحت لهجه در مشاوره و اطلاع رسانی مسائل انقلاب و نظام موجب اعتماد رهبر کبیر انقلاب به ایشان شده بود. بی شک تلاش های مستمر و طاقت فرسای ایشان در احقاق حقوق مردم بالخصوص حقوق زندانیان و ایستادگی در برابر ظلم و تعهد به حقوق شهروندان در سال های اولیه انقلاب و جنگ از ذخایر حسنه ارزشمندی در ارائه به پیشگاه ذات باری تعالی می باشد، عاش سعیداً و مات سعیداً.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به حضرت بقیة الله الأعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء، خاندان معزز و معزی بجنوردی، آقازادگان، همسر مکرمه شان، اخوی محترمشان، دامادهای سوگوار بالخصوص حضرت آیت الله حاج سید حسن آقای خمینی(دام عزّه)، برای خانواده معزی صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن مرحوم مغفورحشر با اجداد طاهرینش و غفران و رحمت واسعه الهی را مسئلت می نمایم.

قم المقدسه- فخرالدین صانعی 

 بیت مرحوم آیت الله العظمی صانعی (قدس سرّه)

05/۱۲/1402- ١٤ شعبان ١٤٤٥

تاریخ: 1402/12/5

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.