در گفت و گو با وزیر خارجه ونزوئلا، امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد که در آینده با افزایش تماس ها و سفرهای آتی، زمینه پیگیری و اجرای سند ٢٠ ساله فراهم و با قوت دنبال شود.

به گزارش جماران؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار با کارلوس فاریا وزیر امور خارجه ونزوئلا در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبریک انتصاب همتای ونزوئلایی در پست وزیر امور خارجه، اظهار داشت، اکنون روابط دو کشور در بهترین وضعیت قرار دارد و با امضای سند نقشه راه همکاریهای جامع دو کشور مسیر تعمیق همکاریهای فیمابین بیش از گذشته هموار خواهد شد. 

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد که در آینده با افزایش تماس ها و سفرهای آتی، زمینه پیگیری و اجرای سند ٢٠ ساله فراهم و با قوت دنبال شود. 

وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با اشاره به تجربه همکاریهای نزدیک خود با طرفهای ایرانی در سمت های قبلی، تاکید کرد، فرصت مناسبی برای ورود به دور جدیدی از  همکاریها وجود دارد و ما از نزدیک شاهد پیشرفت های ایران در حوزه های اقتصاد دانش بنیان، صنعت و دیگر حوزه ها بویژه در شرایط تحریمی هستیم و آن را  تحسین می کنیم. 

وی افزود، ما با فلسفه مقامات ایران مبنی بر اینکه تحریم ها می تواند فرصت ساز باشد، کاملا موافقیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.