گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

نوبخت: مشارکت گسترده یک مؤلفه قدرت ملی است

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر اینکه مشارکت گسترده یک مؤلفه قدرت ملی است، گفت: همه ما در پیشگاه خداوند و تاریخ مسئول خواهیم بود که آیا این مؤلفه را تقویت کرده ایم یا نکرده ایم. بنابر این باید عدم مسئولیت پذیری برخی نهادها را به نوعی جبران کنیم که آن نقص برطرف شود و مجددا مؤلفه ملی ما در تقویت مشارکت ملی شکل بگیرد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات 1400 در گفت و گو با خبرنگار جماران، اظهار داشت: مشارکت گسترده یک مؤلفه قدرت ملی است. برای شکل گیری این مؤلفه نهادهای مختلفی مسئول هستند. ممکن است برخی از این نهادها بنا به هر دلیلی وظایف خود در زمینه فراهم شدن مشارکت حداکثری مردم به خوبی انجام نداده باشند اما این نافی مسئولیت دیگران نیست برای اینکه میزان مشارکت را به عنوان یک مؤلفه قدرت بالا ببرند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همه ما در پیشگاه خداوند و تاریخ مسئول خواهیم بود که آیا این مؤلفه را تقویت کرده ایم یا نکرده ایم. بنابر این باید عدم مسئولیت پذیری برخی نهادها را به نوعی جبران کنیم که آن نقص برطرف شود و مجددا مؤلفه ملی ما در تقویت مشارکت ملی شکل بگیرد.

وی یادآور شد: الآن انتخابات فقط محدود به ریاست جمهوری نیست و در تهران برای میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و همچنین انتخابات شورای شهر انتخابات داریم. بنابر این وقتی از انتخابات صحبت می کنیم این حضور می تواند همه این عرصه ها را تقویت کند. اگر در برخی از این انتخابات ها حضور نمایندگان سلایق مختلفی که می توانستند شورآفرین باشند را نداریم ولی در سایر انتخابات ها این موضوع هست.

نوبخت در پایان گفت: مردم باید در این انتخابات به نحو شایسته حضور برجسته خودشان را نشان بدهند و مجددا افتدار ملی ما را بیش از پیش تقویت کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.