اخبار مرتبط

مسعود طاهریان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: گوشت مرغ با نرخ تصویب شده ۱۲۹ هزار ریال برای مصرف کننده در بازار استان سمنان عرضه می‌شود و هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ۷۲۰ تن گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد در انبار استان سمنان برای استفاده در ضرورت ذخیره‌سازی شده و در صورت کمبود گوشت در بازار، گوشت منجمد در مراکز عرضه توزیع می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: از مجموع ۷۲۰ تن گوشت منجمد ذخیره شده، ۶۵۰ تن گوشت مرغ و ۷۰ تن گوشت قرمز است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان چندی پیش در گفت و گو با ایرنا تاکید کرده بود: از ابتدای فروردین سال ۹۸ تا پایان بهمن میزان جوجه‌ریزی در واحدهای استان به ۲۶ میلیون قطعه رسید که برآیند آمار نشان می‌دهد نگرانی در زمینه کمبود گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

حمیدرضا حسینی خاطر نشان کرده بود: حدود ۳۰ درصد میزان تولید گوشت مرغ، نیاز استان را رفع می‌کند و ۷۰ درصد گوشت مرغ تولیدی در استان سمنان مازاد بر نیاز است و به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۳ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و ۴۲۱ مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.