عباس رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ورود استاندارد در بخش‌های مختلف خدماتی در سال‌های گذشته موجب شده است مسیر خدمات‌رسانی مطلوب و رونق اقتصادی در استان هموارتر شود.

وی خاطر نشان کرد: تدوین استاندارد گردشگری از سال‌های گذشته در استان سمنان پیگیری شد و اعطای نشان استاندارد در این بخش به هتل‌داران و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در قالب رویکرد تشویقی اعطا می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان سمنان اضافه کرد: دریافت نشان استاندارد در بخش‌های مختلف خدماتی از جمله گردشگری می‌تواند مسیر توسعه و آبادانی در استان را هموارتر کند.

رستمی تصریح کرد: اعطای نشان استاندارد در بخش گردشگری با تایید کارشناسان حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استادان دانشگاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اعطای نشان‌ استاندارد در بخش کالا در استان سمنان به نسبت خدمات رونق بیشتری دارد اما باتوجه به وظیفه ذاتی استاندارد باید مسیر توسعه و اشتغال با توجه به رویکرد کیفیت در بخش خدمات هموار شود.

مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: گردشگری ظرفیت مهم برای کاهش آمار بیکاری در استان سمنان است که با نگاه توسعه‌ای می‌توان برای ارتقای کیفیت خدمات این بخش اقدام کرد.

۱۵ هتل، ۲ هتل آپارتمان، یک متل، پنج مجتمع گردشگری، ۸۱ اقامتگاه بومگردی، ۵ مهمانپذیر و ۲۳ خانه مسافر در استان سمنان وجود دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.