هیات داوران این جشنواره در بخش صحنه ای از برگزیدگان بخش های بروشور، گریم، موسیقی، لباس و طراحی صحنه تقدیر کرد و در بخش بهترین بازیگر مرد، عارف زارعی از نمایش گازوئیل از گرمسار و میلاد امیدیان برای نمایش سرنوشت لافکادیو از شهرستان سمنان تقدیر کرد. در این بخش رتبه دوم به محمد علی دانشگر از نمایش کسی مدام مرا می خواند از سمنان رسید و هیات داوران در بخش بهترین بازیگر مرد فردی را حائز رتبه اول ندانست.

در بخش بازیگری مرد همچنین رتبه سوم مشترک به سید مهدی علی الحسینی برای نمایش کسی مدام مرا می خواند از سمنان و هادی آقا حسینی برای نمایش زبان اصلی از شاهرود رسید.

هیات داوران در بخش بهترین بازیگر زن نمایش صحنه‌ای این جشنواره، ضمن تقدیر از دلارام خدایی از نمایش لافکادیو و شقایق درخشان برای نمایش گازوئیل ، رتبه دوم را به سمانه نجار برای نمایش کسی مدام مرا می خواند اختصاص داد و فردی را حائز رتبه اول ندانست. ضمن این که سولماز ندایی از نمایش زبان اصلی از شاهرود دوم شد.

در بخش نمایش خیابانی این جشنواره نیز از عوامل بروشور، موسیقی و برخی پیشکسوتان تئاتر تجلیل شد. در این بخش رتبه سوم مشترک بازیگری مرد به ناصر امیرآتشانی از نمایش پهلوانان نمی میرند از گرمسار و سناتور حسینی برای نمایش پهلوانان نمی میرند رسید. در این بخش عرفان طوسی برای نمایش معرکه از سمنان دوم شد و هیات داوران برای رتبه نخست انتخابی نداشت.

هیات داوران هم چنین در بخش بهترین کارگردان نمایش صحنه ای مازیار صالحیان از نمایش لافکادیو را حائز رتبه سوم دانست و از محمد علی دانشگر برای نمایش کسی مدام مرا می خواند تقدیر کرد.

نمایش برگزیده صحنه ای هیات داوران در بخش صحنه ای نیز کسی مدام مرا می خواند عنوان شد.

سی‌امین جشنواره تئاتر صحنه‌ای و دومین جشنواره تئاتر خیابانی استان سمنان به مدت سه روز برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این آیین گفت: ظرفیت جامعه هنری استان و دانش آموختگان بعنوان سرمایه می تواند در پیشرفت هنر تئاتر موثر باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت با اشاره به پیشرفت اماکن فرهنگی پس از انقلاب ابراز داشت: نسبت به جمعیت در حال حاضر در خصوص فضاهای فرهنگی- هنری پیشرو هستیم و تعداد ۱۶ گروه نمایشی  در استان داریم و گروه های زیادی نیز در حال ثبت هستند.

وی افزود: تنوع فرهنگی باید در  آثار نمایشی بیشتر دیده شود تا تئاتر کارکرد ریشه های فرهنگی بومی آن شهر را بیشتر نمایان کند. 

فضیلت گفت: انجمن نمایش می تواند بازوی فکری ادارات فرهنگ و ارشاد باشد و باعث تقویت ایده ها خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.