فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان از افزایش 255درصدی کشفیات کالای قاچاق در این استان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سرهنگ عبدالله حسنی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: نیروی انتظامی استان در سال رونق تولید، مبارزه با کالای قاچاق را در اولویت کاری خود قرار داده است .

وی از برخورد جدی این نیرو با سودجویان خبر داد و افزود: در حمایت از تولید داخل و مقابله با قاچاق کالا، کنترل خودروهای مشکوک در همه ورودی‌ها و خروجی‌های استان با قوت انجام خواهد شد .

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به موقعیت استان سمنان گفت: استان سمنان در مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب واقع شده و از این رو پلیس بر کنترل محورهای این استان تاکید دارد .

فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان با اشاره به کشف محموله‌های زیادی از سوی این نیرو گفت: امسال 213 میلیارد ریال کالای قاچاق از سوی همکاران ما در استان کشف و ضبط شده است .

وی همچنین با اشاره به مبارزه پلیس با ارزهای دیجیتالی غیرقانونی ادامه داد: امسال 182 دستگاه استخراج ارز دیجیتالی در سطح استان کشف شده است .

سرهنگ حسنی از افزایش 38درصدی پرونده‌های حوزه فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: 70درصد پرونده‌های استان در حوزه فضای مجازی مربوط به سوءاستفاده‌های مالی است .

وی با اشاره به تعدد جرائم در بخش سایبری خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع خدمات ارائه شده در فضای مجازی، جرائم این حوزه نیز از تنوع روبه رشدی برخوردار هستند .

فرماندهی انتظامی استان از پلیس استان به عنوان یکی از استان‌های موفق در برخورد با موادمخدر نام برد و گفت: کشف بیش از 30 تن انواع موادمخدر در چهار سال اخیر نشان از موفقیت پلیس استان در مقابله با موادمخدر و سوداگران مرگ دارد .

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان تیر ۹۸ افزون بر ۶ تن انواع موادمخدر در استان کشف شده است که این رقم حکایت از افزایش ۱۱۸ درصدی کشفیات موادمخدر در استان دارد .

فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان از کاهش دو درصدی تلفات جاده‌ای در این استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: تصادفات در استان دلایل مختلفی دارد اما با توجه به یکنواختی و کویری بودن محورهای استان متاسفانه حجم واژگونی‌ها در این استان بالا است .

وی با بیان اینکه پلیس همه توان خود را در راستای کاهش تصادفات به کار گرفته ادامه داد: افزایش دوربین‌ها در محورهای استان،مانیتورینگ و کنترل از طریق دوربین‌های شهری، افزایش حضور پلیس در جاده‌ها و...از جمله اقدامات پلیس برای کاهش حوادث جاده‌ای است .

این مقام ارشد انتظامی از برخورد جدی پلیس با هنجارشکنان خبر داد و با اشاره به کاهش 50درصدی جرائم خشن در استان گفت: مردم از پلیس، اقتدار می‌خواهند و پلیس نیز در برخورد با هنجارشکنان جامعه مقتدرانه عمل خواهد کرد. البته همانگونه که رهبری معظم انقلاب نیز تاکید فرمودند پلیس نیرویی مهربان و مقتدر خواهد بود و در برخورد با مردم مهربان و در رویارویی با هنجارشکنان و متخلفین مقتدرانه برخورد خواهد کرد .

فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان از سمنان به عنوان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور یاد کرد و افزود: پیشگیری از وقوع جرم و مشارکت و همراهی مردم با نیروی انتظامی از الزامات امنیت و آرامش است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.