معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به فعالیت های علمی درخشان جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی به ظرفیت ها و فعالیت های علمی کشور تحرک بخشیده است.

حبیب الله خجسته پور در آستانه 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاددانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، گفت: جهاددانشگاهی، نهادی که ترکیبی از علمی بودن و نیروهای پر انرژی، جوان و متخصص است، توانسته است در همه زمینه ها، خصوصاً در حوزه علم، تحقیقات، پژوهش و فناوری تحرک بخش باشد.

وی افزود: جهاددانشگاهی با توجه به بهره مندی از دو مؤلفه تراز علمی و نیروهای جوان در همه زمینه ها بسترسازی و تحرک بخشی خوبی داشته است، فعالیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی، ایجاد مراکز تحقیقاتی در زمینه سلول های بنیادین، در حوزه نانو و فناوری و... از نمونه های بارز و عینی فعالیت های شاخص جهاددانشگاهی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: یکی از ویژگی های جهاددانشگاهی به کارگیری نیروهای جوان با بستر علمی است، جهاددانشگاهی با تراز علمی بالا، از نیروهای جوان و متخصص در کنار بستر علمی که خود نهاد فراهم کرده است، استفاده می کند، در طول 4 دهه فعالیت جهاددانشگاهی پس از انقلاب اسلامی، نمونه های زیادی از این فعالیت ها در جهاددانشگاهی دیده شده است.

خجسته پور با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه در بیانات خود به ویژگی ها و روحیه جهادی، جوان و تلاش جهادی مجموعه جهاددانشگاهی به عنوان نهاد علمی در کشور اشاره می کنند، اظهار داشت: معظم اله قطعاً با شناختی که از جهاددانشگاهی و فعالیت های درخشان این نهاد دارند بارها و بارها از نقش مهم و تأثیرگذار جهاددانشگاهی در توسعه و پیشرفت علمی کشور یاد می کنند و به آینده علمی و دستاوردهای درخشان جهاددانشگاهی امید دارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مؤلفه مهم، یعنی استفاده از نیروهای جوان با پشتوانه علمی و بستر علمی، در همه زمینه ها و حوزه های مختلف مد نظر قرار گیرد، قطعاً جهاددانشگاهی که در این کار پیشقدم نیز بوده است، موفق خواهد بود، چرا که پایه و اساس کار که همان برخورداری از نیروهای جوان است در جهاددانشگاهی وجود دارد و این نهاد می تواند محلی برای پرورش و تربیت مدیران و سرمایه انسانی با تراز علمی بالا باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.