اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، هر هفته حوادث رانندگی متعددی در شرق استان سمنان روی می دهد، بیشتر این حوادث هم واژگونی خودروهاست که خواب آلودگی ، نبود امکانات رفاهی برای استراحت رانندگان و نیز نامناسب بودن راه دلیل اصلی این واژگونی ها اعلام می شود.
در گزارش هایی که پلیس راه ، اورژانس و هلال احمر از حوادث رانندگی شرق استان سمنان اعلام می کنند ، نام روستای عباس آباد در قریب به اتفاق آن ها دیده می شود ، نام این روستا بیش از آن که به خاطر مردمان خوب و طبیعت زیبایش سرزبان ها بیافتد با تصادف و واژگونی خودروها و تلف و زخمی شدن بسیاری از هموطنان گره خورده است.
روستای قدیمی عباس آباد در کنار جاده سراسری تهران - مشهد قرار دارد ، کاروانسرای موجود بیانگر تاریخ طولانی آنست ، این روستا با مرکز شهرستان میامی 80 کیلومتر و با شهرستان سبزوار خراسان رضوی هم کمتر از 50 کیلومتر فاصله دارد.
حوادث رانندگی ناگوار فاصله بین این روستا تا سبزوار زیاد است ، آخرین حادثه نیز سه روز پیش روی داد که در واژگونی یک دستگاه خودروی خاور راننده و سرنشین آن به خاطر شدت جراحات در دم جان دادند.
مجموع راه های شهرستان میامی 570 کیلومتر است ، دراین بین محور میامی - سبزوار و محور میامی - جاجرم از حادثه خیزترین راه های این شهرستان به شمارمی روند.
محور میامی - سبزوار که در مسیر جاده سراسری تهران - مشهد قرار گرفته یکی از راه های پر رفت و آمد کشور و در عین حال از پرحادثه ترین محورهای ارتباطی استان سمنان است ، براساس آمار پلیس راه سالانه دستکم 80 تن براثر سانحه رانندگی جان خود را در این محور از دست داده و تعداد بسیاری هم زخمی و یا معلول شده و خاطرات تلخی را از این منطقه به یاد می سپارند.
علاوه بر این مشکلات ، این محور در بارندگی های شدید امسال در2 مرحله به خاطر آبگرفتگی بسته و پس از ساعاتی بازگشایی شد.
محور میامی -جاجرم و دوراهی سنگ سوراخ به کالپوش هم به دلیل 2 بانده نبودن و رفت و آمد بیش از 100تریلی وکامیون در هر روز وضعیت مناسبی ندارد.
علی قاسمی یکی از اهالی روستای عباس آباد به خبرنگار ایرنا گفت : از عباس آباد به سمت کاهک وضعیت جاده ترانزیتی تهران -مشهد وضعیت مطلوبی ندارد و هرسال شاهد بسته شدن موقتی این محور و ترافیک های سنگین هستیم.
وی باگلایه از کم توجهی مسئولان به راه های شرق استان سمنان گفت : باز سازی این محور بسیار مهم چندسالی است بلاتکلیف مانده ، در حالی که راه هایی به مراتب کم اهمیت تر زودتر از این راه بازسازی شده اند.
احمد محمدی یکی از مسافران عبوری هم در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد : این محور به عنوان یکی از مبادی اصلی ورودی و خروجی استان سمنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، مسئولان نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشند.
یک دیگر از اهالی روستای عباس آباد هم با بیان این که وقوع حوادث رانندگی برای مردم روستا به موضوعی عادی تبدیل شده ، گفت : در هر یک از این حوادث یکی از هموطنان کشته یا مصدوم می شود.
محمدرضا رحیمی ادامه داد : چند حادثه دیگر باید روی دهد تا مسوولان روی این راه تمرکز کرده و برای بازسازی و بهینه سازی آن اقدام کنند.
وی از تلاش نیروهای اورژانس و هلال احمر برای امداد رسانی به مصدومان حوادث رانندگی این مسیر یاد کرد و گفت : باید کاری اساسی انجام شود تا احتمال وقوع آن ها به کمترین حد برسد.
امیر عمیدی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان درگفت وگو با ایرنا بااشاره به طرح درحال احداث راه عباس آباد-کاهک افزود: با پیگیری های انجام شده100میلیارد ریال برای این امر تحصیص یافته است.
وی افزود : امسال هم ابلاغ افزایش اعتبار صادر شده که درصورت تخصیص ، عملیات بهسازی مسیر سرعت بیشتر می یابد.
وی بااشاره اینکه محور میامی-جاجرم باتوجه به حجم ترافیک نیاز است به بزرگراه تبدیل شود ، گفت: مطالعات این مسیر انجام شده است.
عمیدی برگزاری مناقصه اجرای محور میامی - جاجرم را یاد آور شد و تصریح کرد: برای ساخت پل های آب نما در این مسیر نیاز به 27 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبارمی باشد.
وی گفت: حدفاصل پل راه آهن به سمت هونستان به طول 9کیلومتر آسفالت وبهسازی شده است و11کیلومتردیگرآن بامساعد شدن هوا انجام خواهدشد.
سرپرست اداره کل راه وشهرسازی شرق استان سمنان اظهارداشت : تخصیص اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز شرق استان سمنان در حال پیگیری است.
از چند سال پیش طرح راه جدید فاصله 30 کیلومتری عباس آباد - کاهک آغاز شده ، اما نیاز به تلاش بیشتر برای تکمیل است.
مجموع راه های شهرستان میامی 570 کیلومتر است که حدود340 کیلومتر راه روستایی می باشد.
شهرستان میامی با هشت هزارو 600 کیلومتر مربع و جمعیت حدود 40هزار تن درشرق استان سمنان قرار دارد .
7357/6167
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.