اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهدی جمال عصر شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: اجرای برنامه های نوروزی با کیفیت در سمنان همکاری تمامی دستگاه های اجرایی را می طلبد.
وی خاطرنشان کرد: اعتبار اداره کل میراث فرهنگی استان برای اجرای طرح های گردشگری و آموزش محدود است و اعتبار برای آموزش و فرهنگ سازی پذیرش گردشگر در سمنان چندان مورد توجه نیست.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تصریح کرد: رزمایش خدمات سفر سمنان 25‌ اسفند امسال در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود و مسئولان مربوط در اجرای این برنامه همکاری داشته باشند.
جمال تصریح کرد: آمار دقیقی از میزان جذب گردشگر و ورود گردشگران در استان وجود ندارد و مسئولان دستگاه های اجرایی مربوط برای ارائه آمار مشخص در این بخش اقدام کنند.
وی اضافه کرد: اکنون فرمانداران در شهرستان های مختلف استان آمار دقیقی از ورود و جذب گردشگر ندارند و فقدان آمار پایه در جذب گردشگر یک ضعف اساسی در استان است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کمیته های ستاد اجرایی سفر سمنان در ارایه خدمات به مسافران نوروزی پیشگام باشند و با برنامه ریزی اصولی می توان برای جذب و خدمات رسانی به گردشگران اقدام کرد.
به گزارش ایرنا، در این نشست علیرضا آشناگر استاندار سمنان ، قدرت الله ابک سرپرست معاونت عمرانی استانداری، حشمت الله عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند.
در این استان بیش از 700 اثر تاریخی در فهرست آثار تاریخی ثبت شده است و با مشارکت بخش خصوصی 133 طرح با 10 هزار میلیارد ریال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در حال اجرا است.
7339/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.