جی پلاس؛

فواید بی شمار این سبزیجات که نمی دانستید

متخصصان تغذیه نشان داده اند که خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، به ویژه سبزیجات برگدار، می تواند به بهبود سطح آمادگی جسمانی و بهبود خلق و خوی ما کمک کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس به نقل از مجله سلامت: در زیر به برخی از فواید سبزیجات برگدار اشاره می کنیم.

جلوگیری از زوال عقل

با این حال، نشان داده شده است که خوردن سبزیجات برگدار بیشتر در رژیم غذایی ما می تواند مزایای سلامتی قابل توجهی داشته باشد و به پیشگیری از زوال عقل کمک کند.

 مواد مغذی ضروری

 سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، کلم پیچ، کلم و کاهو به دلیل مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین K، لوتئین، فولات و مجموعه‌ای از فلاونوئیدهای گیاهی مفید، از مواد مغذی ضروری برای مغز هستند.


الصورة:

کاهش سرعت زوال شناختی

کارشناسان تغذیه در دانشگاه راش در شیکاگو نشان دادند که خوردن روزانه یک وعده سبزیجات برگ دار زوال شناختی مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهد.

افرادی که دو وعده یا بیشتر در روز می‌خوردند، معمولاً می‌توانستند مهارت‌های حافظه و یادآوری فردی را که ۱۱ سال کوچک‌تر از خود داشتند، نشان دهند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده

مزایای اضافی سبزیجات برگدار شامل کاهش خطر ابتلا به سرطان روده تا هفت درصد پس از تحقیقات انجام شده توسط صندوق جهانی تحقیقات سرطان بر روی 70000 نفر است و مشخص شد کسانی که به طور منظم سبزیجات برگدار مصرف می کنند، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهند.

حفظ سلامت عمومی و سلامت قلب

دکتر Linnea Patel، متخصص تغذیه می گوید: سبزیجات برگ سبز می توانند تأثیر عمیقی بر سلامت کلی و سلامت قلب داشته باشند.

منابع خوب آهن و اسید فولیک

بنیاد قلب بریتانیا گفت: سبزیجات دارای برگ سبز، مانند اسفناج، کلم پیچ و شاهی، منابع خوبی از آهن، اسید فولیک و نیترات هستند.

کاهش  خطر حملات قلبی

تحقیقات اخیر نشان داده است که نیترات موجود در سبزیجات می تواند به گشاد شدن رگ های خونی و رقیق شدن خون کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به فشار خون و بیماری های قلبی

محققان مؤسسه تحقیقات تغذیه دانشگاه ادیت کوان در استرالیا نشان دادند که خوردن سبزیجات سبز برگ به طور روزانه به کاهش چشمگیر خطر فشار خون و بیماری های قلبی عروقی کمک کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید