ناشتا این خوراکی ها را نخورید باعث مرگ ناگهانی می شود!

برخی غذاهای عجیب و غریب و البته گران‌قیمت، مانند ماهی بادکنکی و قارچ‌های وحشی از جمله نمونه‌هایی هستند که باید مراقب مصرف آن‌ها باشید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، میوه‌هایی مانند سیب، گیلاس، هلو، و زردآلو دارای یک نوع هیدروژن سیانید به نام «اسید پروسیک» در دانه‌ها یا هسته‌های خود هستند.

سلامت نیوز نوشت؛ البته مردم به طور معمول این بخش از میوه را مصرف نمی‌کنند، اما در صورت مصرف اتفاقی یا به هر دلیل دیگری می‌توانند همانند قاتلی خاموش عمل کنند. البته دانه‌ها و هسته‌های میوه اسلحه‌ای قوی نیستند، زیرا قربانی باید حداقل یک فنجان از پودر آن‌ها را مصرف کند تا جان خود را از دست بدهد.

مرگ ناگهانی با ریواس

ماده خطرناک ریواس در برگ‌های این گیاه است که به نام «اسید اگزالیک» شناخته می‌شود. این ترکیبی شناخته‌شده است، زیرا موجب تشکیل سنگ‌های کلیه می‌شود. البته شما باید تقریبا ۱۱ پوند (۵ کیلوگرم) برگ ریواس مصرف کنید تا کلیه‌ها به طور کامل از کار بیفتند، اما به خاطر داشته باشید که حتی یک سنگ کلیه نیز می‌تواند دردی شدید را در بدن ایجاد کند.

از آنجایی که تنها برگ‌های ریواس خطرناک هستند، نیازی نیست تا به طور کامل از مصرف این ماده غذایی پرهیز کنید. ریواس منبع خوبی برای منگنز، منیزیم، فیبر غذایی، کلسیم، ویتامین C، و ویتامین K است.

مرگ ناگهانی با جوز هندی

جوز هندی در واقع یک ماده غذایی توهم‌زاست، اما پیش از این که وارد این مرحله شوید با احساس بیماری شدید مواجه خواهید شد. مصرف ۰.۲ اونس (۵.۶ گرم) جوز هندی در یک وعده می‌تواند موجب تشنج و مصرف ۰.۳ اونس (۸.۵ گرم) از آن می‌تواند به حمله بیماری منجر شود.

هر دو شرایط می‌توانند بالقوه مرگبار باشند. ظاهرا توهم همواره نمی‌تواند سرگرم کننده باشد و اُوردوز با جوز هندی موجب شرایطی به نام «جنون جوز هندی» می‌شود که فرد را با حس نابودی و تشنگی که از بین نمی‌رود، مواجه می‌سازد.

مرگ ناگهانی با سیب‌زمینی

مصرف گلیکو آلکالوئیدها که در برگ‌ها، ساقه‌ها و جوانه‌های سیب‌زمینی وجود دارند می‌تواند موجب سردرد گیج‌کننده، گرفتگی ماهیچه، اسهال، و حتی کما و مرگ شود.

گلیکو آلکالوئیدها عامل رنگ سبز سیب‌زمینی‌های مانده محسوب می‌شوند. تنها ۳ تا ۶ میلی‌گرم از گلیکو آلکالوئیدها در هر کیلو از وزن بدن انسان می‌تواند مرگبار باشد، از این رو، پرهیز از مصرف سیب‌زمینی‌هایی که جوانه زده‌اند یا زیر پوست آن‌ها سبز شده است، اهمیت دارد. سیب‌زمینی‌ها در صورتی که دور از نور خورشید نگهداری شوند بیشتر دوام می‌آورند، از این رو، آن‌ها را در جای خشک و تاریک نگهداری کنید.

بادام‌ها تنها زمانی خطرناک هستند که نوع اشتباه را مصرف کنید. بادام‌های شیرین در صورت مصرف متعادل، خوراکی‌هایی سالم هستند، اما بادام‌های تلخ حاوی سطوح بالای هیدروژن سیانید هستند.

تنها ۷ تا ۱۰ دانه بادام تلخ خام می‌تواند یک فرد بزرگسال را به‌شدت بیمار کرده و به طور بالقوه موجب مرگ یک کودک شود. با این وجود، بادام‌های تلخ نوعی از این ماده غذایی هستند که برای عصاره‌گیری استفاده می‌شوند و به دلیل پشت سر گذاشتن روند فرآوری به گزینه‌ای بی‌خطر تبدیل می‌شوند.

مرگ ناگهانی با عسل غیر پاستوریزه

عسل غیر پاستوریزه یا خام اگر حاوی «گرایانوتوکسین» باشد می‌تواند به یک ماده غذایی خطرناک تبدیل شود. این اتفاقی زمانی رخ می‌دهد که زنبورهای گرده‌افشان روی گیاهانی که حاوی این ماده سمی هستند، می‌نشینند. پاستوریزه کردن عسل سطوح گرایانوتوکسین را به محدوده بی خطر کاهش می‌دهد، اما عسلی که این فرآیند را پشت سر نمی‌گذارد می‌تواند خطرناک باشد.

تنها یک قاشق غذاخوری گرایانوتوکسین غلیظ می‌تواند موجب سرگیجه، ضعف، تعریق، و استفراغ برای بیش از ۲۴ ساعت شود. به طور ویژه، مصرف این ماده می‌تواند افرادی که از نقص ایمنی رنج می‌برند را در معرض خطر مرگ قرار دهد.

مرگ ناگهانی با گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی یکی از پرمصرف‌ترین مواد غذایی در سراسر جهان است. از خود گوجه‌فرنگی در غذاهای مختلف استفاده می‌شود و رب و سس آن نیز بسیار پرطرفدار است. با این وجود، ساقه‌ها و برگ‌های گوجه‌فرنگی حاوی سموم قلیایی هستند.

اگرچه باید مقدار زیادی برگ گوجه‌فرنگی مصرف کنید تا جان خود را از دست بدهید، اما مقدار کم آن نیز می‌تواند موجب ناراحتی شدید معده شود.

ماهی تن از جمله ماهی‌هایی است که جیوه جذب می‌کند که می‌تواند انباشت این ماده در بدن افرادی که به مقدار زیاد ماهی تن مصرف می‌کنند را در پی داشته باشد. جیوه می‌تواند آسیب جدی به کلیه‌ها وارد کند یا وارد مغز شده و موجب بروز نشانه‌های دیوانگی شود.

با انباشت جیوه در بدن، این ماده می‌تواند محرکی برای انواع مختلف بیماری ها، از جمله مواردی مرگبار شود. پس در شرایطی که یک یا دو وعده ماهی تن مساله ساز نیست، مصرف منظم آن می‌تواند به افزایش سطوح جیوه در بدن انسان منجر شده و شرایطی ناخوشایند را رقم بزند.

مرگ ناگهانی با بادام هندی

بادام هندی خام حاوی ماده‌ای به نام «اوروشیول» است که این ترکیب شیمیایی در پیچک سمی نیز یافت می‌شود و می‌تواند موجب واکنش‌های آلرژیک مرگبار در برخی افراد شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که نمونه‌های بادام هندی موجود در بازار که به عنوان خام فروخته می‌شوند در واقع خام نبوده و بخارپز شده‌اند تا اوروشیول در آن‌ها از بین برود.

این نکته‌ای مهم است و باید از مصرف بادام هندی واقعا خام که از درخت جدا می‌شود، پرهیز کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید